Kakao Yağının Saça Faydaları

Kakao Yağının Saça Faydaları

Türkiye de ve Dünyada cilt bakımından saç bakımına kadar pek çok alanda kullanılan kakao yağı saça nem vererek eski gücüne kavuşmasını sağlamaktadır. Kakao yağının saça faydaları konusunda çok şey söylenmektedir ve en önemlisi saçın yıpranmasına neden olan nem eksikliğinin kakao yağında var olmasıdır. Kakao yağı her bayanın bakım dolabında mutlaka bulunmalıdır.

Kakao yağı kozmetik ürünlerde, cilt ve saç sağlığında sıklıkla kullanılan yağlar arasındadır.  Zengin içeriği sayesinde saçın ihtiyacı olan tüm maddelerin takviyesini sağlamaktadır. Özellikle saçların bir numaralı dostu olan kakao yağı saç diplerinde oluşan tahrişlerin ve kurulukların önüne geçerek saç derisinde oluşabilecek kaşıntıları da engellemektedir. Saça değen kimyasal maddelerin ve kirli havanın etkisini azaltarak saç derinizin temiz kalmasını sağlar. Sonuç olarak saç derisi saçların sağlıklı uzaması için çok önemli bir bölgedir. Kakao yağının saça faydaları bu açıdan göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir. Dışarıdan aldığınız saç bakım ürünlerinin içeriğine bakarsanız kakao yağıyla karşılaşabilirsiniz. Bu ürünleri kullandığınız zaman da kakao yağı sayesinde saçlarınız parlaklaşarak yumuşacık bir görüntüye sahip olur. Saç boyaları saçı yıprattığı için kimseye önerilmemektedir. Ancak ben yinede saçımı boyatacağım diyorsanız boyadan sonra saçınızın sağlığını koruyabilmeniz için kakao yağı takviyesi yapmalısınız. Kakao yağı aynı zamanda saç kırıkların da düşmanıdır. Saçların uzamasını yavaşlatan saç kırıkları kakao yağı sayesinde etkisini yitirir ve saçlarınızın uzama hızı eskisine göre daha fazla artar. Dışarıda saçlarınızın uzaması için kullanacağınız kimyasal ürünler yerine daha sağlıklı olan kakao yağını kullanabilirsiniz. Bazı saç yapıları istenilen şekli almaz ve kendi şeklinin de dışına çıkmaz. Kakao yağı sayesinde saçınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Kakao yağının saçınıza etkili olabilmesi için doğru bir şekilde ve doğru zamanlarda kullanmanız gerekmektedir. Duş almadan 40 dakika önce kakao yağınızı hafif bir şekilde saç diplerinize sürerek masaj yapmalısınız. Eğer kakao yağınız katıysa eriterek de kullanabilirsiniz.

Kakao yağınız saça faydaları bilindiği kadarıyla parmakla sayılabilecek kadardır ancak saçın ihtiyacı olan her şey kakao yağında mevcuttur. Saç sağlığınıza önem veriyorsanız kakao yağınız her gün düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ