KIŞIN SAÇ BAKIMI ŞART

KIŞIN SAÇ BAKIMI ŞART

Kışın saç bakımı nasıl olmalıdır sorusu ile oldukça fazla karşılaşılmaktadır. Sadece yaz mevsimlerinde değil kış mevsiminde de bakıma ihtiyacı olan saçların her zaman bir canlı gibi ilgiye ihtiyacı vardır. Hava sıcaklıkları değişimi ile saçların formları kolaylık ile bozulmakta olan insanlar bu durumdan oldukça şikâyetçidir. Kadınların vazgeçemediği olmazsa olmazlarından olan saçları için kış aylarında baca dumanları, ağırlaşan atmosfer, yağmur, kar ve ya soğuk havalar saçlarına büyük hasarlar vermektedirler. Oldukça hassas olan saç telleri kolayca bu etkenlerden hasar görebilmektedir. En fazla bakıma ihtiyacı olduğu mevsim kış ayıdır aslında saçların. Ve ayrıca yaz aylarında sağlıklı ve güzel saçlar ile girmek isteyen kadınların kış ayında oldukça bakımlı bir saç ile uğraşması gerekmektedir. Saç tellerindeki hassaslık önemli derecede büyük olup devamlı bakım isteyen yapısı ile bakımı aksatmamanız gerektiğini zaten bildirmektedir sizlere.

 

Peki, Kışın saç bakımı nasıl olmalıdır? Kış aylarında var olan rüzgâr ve havadaki nemin azlığı saç derilerinde hasarlar yaratıp kurutabilmektedir. Bunun için saçınızı özellikle kış aylarında başınız ile birlikte sıcak tutmanız gerekmektedir. Bere ve ya şapka gibi sağlıklı tekstil ürünlerini kullanmakta fayda var tabi. Başınızı çok sıkmayacak şekilde korunabilirsiniz. Fazla sıktığınız halde kan dolaşımında aksaklıklara neden olabilir ve oksijensiz kalabilir saç dipleriniz bu yüzden kökler zayıflayabilir ve dökülmelere sebep olabilir. Böyle olmasını kimse istemez tabi. Kış aylarında iyi gelen sıcak duşlar saçlarınıza pek de iyi gelmiyor. Evet, şaşıracaksınız ama gerçekten ani sıcaklık değişimleri saç diplerinde kurumaya ve saç sökülmelerine sebep olacaktır.

 

Kış aylarında kaynar sular ile değil de yine normal olarak ılık sular ile saçınızı yıkayıp duş almanızda fayda olacaktır. Kışın saç bakımı nasıl olmalıdır dediğimizde daha çok ne olmamalıdır olarak da yaklaşmak mümkün Ve çok büyük bir yanlış daha var ki saç kurutma makineleri… Bu saç kurutma makineleri hassas saçlarınıza kurtarılması büyük hasarlar vermektedir. Saçlarınızı doğal yolar ile kurutmak sizin faydanıza olacaktır. Ve yine bilinen büyük yanlışlardan biri de halk arasında kocakarı ilaçları diye anılan belirsiz maddelerin iyi geliyor sanılması. Kesinlikle bu tür maddelerden uzak durmalı saçlarını doğal haline bırakmalısınız hangi mevsim olursa olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ