Yaban Mersini Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizde veya bahçenizde yaban mersini yetiştirirken dikkat edilmesi gereken noktaları detayları bir şekilde içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Yaban mersini tatlıların vazgeçilmez meyveleri arasında yer almaktadır. Fiyatının fazla olması ve Türkiye’de çok fazla bulunmaması nedeniyle almak isterken zorlanılmaktadır. Yaban mersinini evde kendiniz yetiştirerek tüketebilirsiniz. Yabani bitkiler arasında yer alan yaban mersini meyvesinin rengi, kokusu ve tadı oldukça güzeldir.Antioksidan deposu olan yaban mersini özellikle kilo vermek isteyenlerin diyet listelerinde sıkça yer almaktadır. Yaban mersini ayrıca kan şekerini ve kolesterolü de dengelemektedir.

Yaban Mersini Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yaban mersini meyvesi kökleri gür olan bir bitki çeşididir. Bu yüzden yetiştireceğiniz saksının geniş ve büyük olmasına özen göstermelisiniz.
  • Özellikle bahçenizde bu bitkiyi yetiştirmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü yaban mersini meyvesi geniş alanda yetişmeyi sevmektedir.
  • Yaban mersini bitkisi nemli toprağı sever. Bu yüzden saksıya dolduracağınız toprağının nemli olmasına özen gösterin.
  • Ekme işlemini yaptıktan sonra yeteri kadar suyu verip güneş alan bir yere bırakın. Yaban mersini güneş ışığını seven bir bitkidir.
  • Yaban mersini meyvesini sonbahar ve kış aylarında ekmenizi önermeyiz. Ekim için en uygun zaman ilkbahar mevsimidir.
  • Yaban mersini ekerken her bir saksıya bir adet ekin. Yaban mersini çok fazla sıkışık alanda yetişmeyi sevmez. Geniş alanı sever ve bu şekilde daha iyi yetişir.
  • Yaban mersini bitkisini ektikten sonra bıraktığınız yerin günde en az 6 saat güneş alan bir yer olmasına özen gösterin.

https://www.youtube.com/watch?v=iKXUGkWy_60&itct=CAsQpDAYCSITCN-E8e2S3doCFY3AnAodiYkNBjIHcmVsYXRlZEiyybKDr6Dv6l4%3D&app=desktop

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ