Yağ Yakmak ve Kilo Vermek İiçin Tilya Kürü

Yağ Yakmak ve Kilo Vermek İiçin Tilya Kürü

 

Bilimsel adı tilya olan bitki halk arasında ıhlamur çiçeği olarak bilinir. Yaz aylarında haziran-temmuz ve ağustos aylarında açar. Çok açık sarı renktedir. Özelliklerinin arasında çok güzel kokması vardır. Yaz aylarında bu bitkinin olduğu yerlerden geçerken buram buram ve mis gibi kokar. Bitkinin yaprakları saplı ve taban kısımları da sap şeklindedir.

yag-yakmak-ve-kilo-vermek-iicin-tilya-kuru-4

Tilya bitkisinin yağ yakarak zayıflatma etkisinin olduğu zayıflama uzmanları tarafından bildirilmiştir. Ünlü Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu da tilya bitkisinden yapılan kür ile yağlarınızı sağlıklı bir şekilde yakarak zayıflayacağınızı söylemiştir. Ayrıca Saraçoğlu ve diğer uzmanlar piyasada dolaşan yap yakıcı kapsüllerden satın alınarak zayıflamaya çalışmanın sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açacağını da belirtiyor. Bunların yerine her zaman doğal yollara başvurmayı tavsiye ediyorlar.

yag-yakmak-ve-kilo-vermek-iicin-tilya-kuru-1

İşin püf noktası doğal yollarla zayıflamaya çalışmaktan geçiyor yani kısacası… Çünkü sağlıklı bir şekilde zayıflamak, sağlıklı bir şekilde ve düzenli olarak yap yakmakla olur. Bu bağlamda tilya kürü bilinen diğer zayıflama kürleri arasında en etkili olanlarındandır.

yag-yakmak-ve-kilo-vermek-iicin-tilya-kuru-3

Tilya Kürünün Malzemeleri :

10 gram kuşburnu

10 gram ıhlamur çiçeği

5 gram altın otu

Malzemelerin gram olarak ölçülmesi mümkün değilse göz kararı ile de koyabilirsiniz.

Yani,

10 adet kuşburnu

2 tutam ıhlamur çiçeği

1 tutam altın otu

Kaynayan 4 su bardağı suyun içine malzemelerimiz olan kuşburnu, ıhlamur çiçeği ve altın otunu atarak ortalama 10 dakika daha kaynatıyoruz. Biraz soğuduktan sonra süzüyoruz.

Bu şekilde hazırlanan tilya kürü 6 saat aralıklarla içilmelidir. Bir seferde yukarıda belirtilen malzemelerden elde ettiğiniz kürün yarısını içebilirsiniz. 6 saat sonra da diğer yarısını..

Tilya kürü mutlaka 6 saatlik düzenli aralıklarla ve özellikle de metabolizmanın daha hızlı çalıştığı gündüz saatlerinde içilmelidir.

yag-yakmak-ve-kilo-vermek-iicin-tilya-kuru-2

Sitemizdeki güzellik ve bakım kategorisinden daha pek çok bilgi edinebilir, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşması için de sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

yag-yakmak-ve-kilo-vermek-iicin-tilya-kuru-5

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ