Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar4

Her durumda elimizin altında olan yapıştırıcılar bizler için oldukça büyük bir kurtarıcı. Herhangi bir eşyamızın bir yeri koptuğunda hemen elimize bir yapıştırıcı alırız. Çocuğumuz el işi yaparken ya da çocuklarımız ile aktivite yaparken yapıştırıcı kullanırız. Hal böyle olunca evimizin her yeri için yapıştırıcılara ihtiyaç duyduğumuzdan kullanırken de bazen istenmeden kazalar yaşanabilir.

yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar1

Farkında olmadan yapıştırıcılar kullanırken elimizden akabilir halımıza dökülebilir, elimize yapışabilir, kıyafetlerimize dökülebilir, mobilyalarımız bile bu durumdan zarar görebilir. Bunun gibi durumlarda sorunları ortadan kaldırabilmek için panik yapmak yerine sakin kanlı olmalıyız. Sitemizde yapıştırıcı çeşitlerine göre farklı farklı açıklamalı bilgiler yer almaktadır. Çeşitli püf noktalar için kesin çözüm bulabileceğiniz sitemizde uhu, japon yapıştırıcısı gibi bir çok yapıştırıcı çeşidi için çözüm noktası mevcuttur.

yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar3

Yapıştırıcı lekeleri çıkarma yöntemleri için ilk adım yapıştırıcının kurumasını beklememiz gerekir. Kurumadan hareket ettiğimiz zaman yapıştırıcı lekeyi çıkarmak için kullandığımız, kuru havlu peçetemize ya da havlumuza yapışabilir. Bu durum lekenin çıkmasını daha da zorlaştıracaktır. Bu yüzden yapıştırıcıyı kurutmadan herhangi bir işlem yapmamız uygun olmayacaktır.

yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar2

Yapışkan lekemizi çıkarmak için öncelikle renksiz ürünler tercih etmeliyiz. Kumaşın, koltuğun ya da halımızın üzerine bezimizin renginin geçmemesi gerekiyor. Daha sonra yapışkanımız kuruduktan sert bir cisim ile üzerini kazıyoruz. Bu sayede lekeyi daha da kolay çıkarmamıza yarayacak. Asetonumuzu renksiz bir havlu ile tampolama yöntemi ile sadece leke olan bölgeye nazik hareketler ile bastırarak uygulama yapıyoruz.

yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar5

Havlumuzu sağa sola hareket ettirerek temizlemeye çalışırsak bu sefer lekelerin yayılmasını sebep oluruz. Bu gibi sebeplerden lekeyi yaymamak adına tek bir bölgeye baskı yaptırmak sureti ile tamponlama yöntemi adı verilen yöntemi kullanarak temizlememiz gerekir. Umarım sizler de bu yöntemler ile sorunlarınızı ortadan kaldırırsınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ