Yaz İçin 5 Dekorasyon Fikri

Yazın sıcak renkleri ile keyifli ve uyumlu bir dekorasyon yapmak aslında sanıldığı kadar da zor değildir. Yazlık bir eviniz mi var veya evinizin bir köşesini veya tümünü yaz esintisi ile mi süslemek ve dekore etmek istiyorsunuz? O halde yazımızı okumaya devam ediniz. 

Evimizdeki eşyalar ve mobilyalar kadar onlara eşlik eden aksesuarlar, dekoratif ürünler, perdeler ve halılar da bir o kadar önemlidir. Bu parçaların birbirini tamamlaması ve uyum içerisinde olması önemlidir. Şimdi size yazın coşkusunu ve heyecanını evlerinize taşıyacak birkaç fikir sunacağız. 

  1. Mobilyalardan başlamak gerekirse eğer kışın koyu kahve tonları ve koyu renkler tercih edilse de yaz için daha iç açıcı ve pastel tonları kullanmak daha doğru olacaktır. Değiştirilebilir koltuk yüzleri ve yastık kılıfları kullanabilirsiniz. Böylelikle yaz ve kış evlerinize farklı dekorasyonlar Yazın gelmesi ile beraber canlı, cıvıl cıvıl renklere geçiş yapabilirsiniz. Perdelerin değişmesi de eve ayrı bir hava katacaktır. Sizde perdelerinize yaza uygun beyaz tonlarda seçerek evinize ayrı bir hava ve aydınlık katabilirsiniz.
  2. Kalın kumaştan yapılmış perdeler soğuğu engellediği için kış için birebir olsa da yaz için pek de kullanışlı değildir. Siz de bunun yerine yaz için daha hafif kumaşlardan yapılmış perdeleri ve fonları tercih edebilirsiniz.
  3. Yaz dendiğinde akla ilk gelen cıvıl cıvıl sokaklar, caddeler gelmektedir. Sizde sokakları evinize taşıyabilir evinizde doğal bir hava yaratabilirsiniz. Bunun için bambu ve Hint keneviri türünde kumaşlar ve ürünler kullanmanız da fayda var. 
  4. Evinizin manzarası eğer güzelse koltuklarınızı pencerenin hemen karşısına yerleştirerek bu manzaradan faydalanabilirsiniz.blank
  5. Yaz demek çocuklara tatil demek, yani evde olacakları anlamına gelmektedir. Bu yüzden seçeceğiniz aksesuar ve kumaşların temizlemesi kolay olanlarını seçiniz.
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ