Bebeksi Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları

Bebeksi Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları

Açık hava, deniz, güneş size oldukça cazip gelebilir. Ancak doğru bakım yapmazsanız bu üçlü sizin cildinizde olumsuz etkiler meydana getirebilir. Cildinize doğru bakımı özeni gösterirseniz dış etkenlerden etkilenmesini de en aza indirmiş olursunuz. Doğru bakım sayesinde canlı, pırıl pırıl ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yıpranmış bir cilt, akne ve sivilceler, çatlak ve kırışıklıklar sıcak havaların, güneşin yan etkilerinden biridir. Cildimizi hem içten hem dıştan koruyarak ve doğru bakımı yaparak bu etkilerden kurtulmak mümkündür.

Güneşli günlerde dışarı çıkacağınız zaman mutlaka güneş kremi kullanınız. Böylelikle güneşin zararlı etkilerinde, kırışıklık, lekeler ve çatlaklardan da korunmuş olursunuz.

Cildimiz yaz aylarında daha çok hava almak ister. Bu yüzden yaz aylarında aşırı kapatıcı ve fondötenlerden uzak durmanız da fayda var. Aynı zamanda kapatıcılar akne oluşumuna da davetiye çıkardığı için cildinizi olumsuz etkileyecektir.

Yaz aylarındaki bakım ürünlerinizi su bazlı tercih etmenizde fayda var. Kışın kullandığınız yağlı ürünler yerine yazın su bazlı ürünleri kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Nemlendirici, tonik ve maskelerinizi buna göre seçmelisiniz.

Cilt temizliğinize özen gösteriniz. Güneş kremlerinin ve makyajın sebep olduğu cilt kirlerinden kurtulunuz. Makyajınızı makyaj temizleme sütleri ile yıkamadan ve temizlemeden yatmayınız. Sabah kalktığınız da ise temizleme işlemini yenileyerek cildinizi toksinlerden arındırınız. Düzenli olarak cildinizi temizleyin ve buhar banyosu yapınız.

Sıcak günlerde güneşin yan etkilerinden korunmak için geniş şapkalar ve gözlükleri tercih ediniz ve kullanınız. Bu şekilde göz çevrenizde ve cildiniz de oluşabilecek sorunların önüne geçmiş olursunuz. Cildimizin en büyük ihtiyaçlarından biri de sudur. Bu yüzden bol bol su içiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ