Canım Anne

Yazılı Lif Modelleri

Yazılı Lif Modelleri

  El örgüsü lifler çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçaları arasında günümüzde de halan olmaya devam etmektedir. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok örgü lif modellerinin yanı sıra yeni, güncel modeller de bulunmaktadır.

  El örgüsü lif modelleri arasında tek renk ip ile örülen modeller olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örnekler de bulunmaktadır. Aynı zamanda simli, sakallı, ebruli iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak şık ve farklı lifler örebilirsiniz. Örgü lifler için yapılan iplikler özel olarak üretilmektedir. İnce, narin, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

  El örgüsü lif örnekleri oldukça çeşitlidir. Kare formlu olarak örülen örgü liflerin yanı sıra oval, yuvarlak, dikdörtgen formlu olarak örülen modeller de bulunmaktadır. Aynı zamanda yıldız, kalp gibi modeller, motiflerde bulunmaktadır.

El örgüsü lif modellerine her geçen gün yenileri eklenmektedir. Eski ve yeni modellerin birleşmesi ile ortaya şık ve özgün modeller çıkmaktadır. Son zamanlarda çokça tercih edilen lif modelleri arasında ise yazılı lif modelleri bulunmaktadır. Yazılı lif modelleri bazen mesaj içerikli bazen ise kişilere özel olarak yapılmaktadır. Çift isimleri, seni seviyorum yazıları, love yazılı gibi birçok yazılı lif modeli bulunmaktadır. İlk bakışta yapımı zor ve karmaşık gelse de aslında örgü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Yazılı lif örnekleri arayanlar sitemizde bulunan görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler. İlk kez yapacak olanlar ise resimli, anlatımlı ve şemalı görselleri inceleyerek ve yakından takip ederek rahatlıkla yapabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi