Kaş Uzatma ve Bakım Yöntemleri

Kaşlar yüz ifadesini ve duruşu etkileyen inceliğine ve ya kalınlığına göre daha genç ya da daha olgun görünmemizi sağlayan göz üstü kıllarıdır. Günümüzde kadınların kaş bakımına önem verdiği kadar erkeklerde kaşlarının daha derli toplu ve daha bakımlı görünmesine özen göstermektedir. Kaşların ve şekli yapısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Genetik faktörler ve ya dış etkenler nedeni ile kimi kişilerin kaşları daha seyrek ve renksiz olurken kimi kişilerde ise kaşlar daha gür ve kalın olabiliyor. Özellikle kadınlarda eski dönemlerde ince kaşlı olma modası vardı fakat günümüzde ince kaş tercih edilen bir kaş şekli olmaktan çıktı. Bunun nedenleri arasında ince kaşlı olmanın daha olgun gösteriyor olması ve ince kaşın yüzü daha ifadesiz yapıyor olması vardır.

kas-uzatma-bakim-yontemleri

Kaş Uzatma ve Bakım Yöntemleri

Günümüzde hemen herkesin kaşları ile ilgili sorunları gelişen teknoloji yardımı ile çözülebiliyor. Kaş dövmeleri veya kaş ekimi gibi yöntemlerle kişiler kaşlarını istedikleri şekle getirebiliyorlar. Sarışın kişilerde kaşlar daha renksiz olduğu için artık saç boyaları ve hatta özel üretilmiş kaş boyaları ile kıl yoğunluğu yerinde olan ve sadece renksiz olan kaşlar belirginleştirilebiliyor. Uzun vadede sarışınların veya esmerlerin kaşlarını kimyasal içerikli boyalar ile renklendirmeleri sonucunda kaşlar yıpranarak daha da seyrek bir hal alabilir. Kaş şekilleri için ve kaşları belirginleştirmek için doğal yöntemler tercih edilmesi en akıllıca olanıdır.

kas-uzatma-bakim-yontemleri

Kaş Uzatma ve Bakım Yöntemleri

Kaşları Doğal Yöntemler İle Daha Gür ve Bakımlı Hale Getirmek.

Eğer kaşlarınız genetik faktörler nedeni ile ve ya sonradan müdahaleler ile seyreldi ise doğal yöntemler kullanılarak çok daha iyi hale getirilebilir.

Öncelikle kaşlarını kalınlaştırmak isteyen kişilerin en az 4 hafta boyunca kaşlarını almamaları gerekir. Bu süre ne kadar uzarsa o kadar iyi olur. Bu süre zarfında kaşlarınızı yumuşak bir diş fırçası ile badem yağı kullanarak her gece yatmadan önce fırçalamanız gerekir. Dairesel ve bastırmadan yapılan fırçalama işlemi kaş bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırarak seyrek ve küsmüş kaş kıllarının canlanmasını sağlayacaktır. Bu süre kaş alma konusunda uzman olan bir kişiden yardım alarak kaşlarınızı istediğiniz şekle ve kalınlığa getirebilirsiniz. İlk etapta hemen şekli oturmayabilir fakat her 4 hafta da bir aynı kişiye aldırırsanız kaşlarınız 3 ay içinde istediğiniz şekle gelecektir.

kas-uzatma-bakim-yontemleri

Kaş Uzatma ve Bakım Yöntemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ