Yeni gelin baklava dilimi lif yapılışı

Yeni gelin baklava dilimi lif yapılışı

Yeni gelin baklava dilimi lif yapılışı bir önceki paylaşımlarımız da gelin lif modelinin yuvarlak modelini sizlere sunmuştuk bugün baklava dilimi lif yapılışını siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Takım lif çalışması isteyen arkadaşlarımız için kırmızı renk ip seçimi ile yapıldığında çeyizlik lif modellerin favorisi olacak lif örnekleri arasında yer bulacaktır.

Lif modelleri son zamanların en çok uygulanan el işleri arasında yer almaktadır. Farklı modeller, yeni tasarımlar birçok modelin bulunması hanımlarımızın ilgisinde olmaktadır. En yeni lif örnekleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni gelin baklava dilimi lif yapılışı

Malzemeler: 3 renk lif ipi 1 yumak simli punch ipi Sarı boncuk 2 numara 1.75 mm tığ Makas ve iğne

Yapılışı: Baklava dilimi şeklinde yıldız orgu tekniği ile lif tabanı hazırlıyoruz. Tek fıstıkla başlayarak 16 sıra ve 16 fıstık olacak şekilde sıra sonlarında arttırma işlemi yaparak örüyoruz. 16 fıstık olduktan sonra tam tersini yaparak sıra başında eksiltmeler işlemi yaparak bütün fıstıklar bitene kadar eksiltiyoruz. Ortadaki küçük parçada da aynı şekilde başlayıp 4 fıstığa kadar arttırıp sonrasında eksiltme işlemi yaparak küçük bir parça hazırlıyoruz. Büyük tabanda kenar uygulamasını 4 sırada tamamlayıp bitirdikten sonra lifin üstünde bir sıra içeriden başlayacak şekilde yeşil ipimizle boncuklu zemin ve çiçekler için zemin hazırlıyoruz. Ortadaki parçada da kenarlarda ayni işlemi yapıyoruz. En son olarak lalelerimizi yapıyoruz ve kenarlardaki laleleri ortadaki boncukları diktikten sonra kenar dilimlerin arasına dikerek sabitliyor. Detaylı anlatımı için videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı  hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Baklava dilimi lif yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ