Yeni kolay kare lif modeli yapılışı

Yeni kolay kare lif modeli yapılışı görselliği oldukça güzel olan kare lif örneği çeyizlik ve sipariş için tercih edilen lif modelleri arasında yer alacaktır. Kare lif modelleri tercihiniz ise yapılması gereken güzel kare lif modelidir. Kar tanesi lif olarak model ismi geçmektedir. Sayfamızda kar tanesi yuvarlak modeli bulunmaktadır. Takım lif çalışması uygulayabilirsiniz.

Lif modelleri ve yapılışları youtube kanallarına hanımlarımız tarafından paylaşılarak birçok kitleye ulaşmaktadır. Lif modelleri günümüzün en çok örülen tığ işi örgü modelidir. Kızlarımızın çeyizleri içinde çok yapılan çeyizlik modeller arasında yer almaktadır. Sayfamızda geniş lif örneğini bulabilirsiniz. Linke tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yeni kolay kare lif modeli yapılışı

3 Renk lif ipi

Süsleme için simli ip kullanımı

Elinize yatkın tığ kullanımı

İnce tığ

İğne ve makas

Yapılışı: İlk olarak 85 zincir çekelim, trabzan uygulayıp 42 tane kutucuk yapıyoruz. İki zincir çekip dönüş yapıp kutu içine altı trabzan yapalım, yandaki kutuya sık iğne yapalım tekrar yandaki kutu içine altı trabzan yapalım ve sırayı tamamlayalım. Toplamda 20 çiçek yaprağı yapmış olduk, 30 santim kadar ipi keselim, ve süsleme ipi kullanıyoruz. İnce tığ ile kenar detayını uyguluyoruz. Orta kısım çiçek detayını yapmış olduk, devamında uç kısmına çiçeğin yaprak detayı yapıyoruz.

İlk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım içine fıstık tekniği uyguluyoruz. Aralarda zincir çekelim, toplamda sekiz fıstık yapıyoruz. İkinci sırada zincir yuvalarına çift fıstık yapalım aralarda zincir çekelim, üçüncü sırada çift ve tek fıstık yaparak devam ediyoruz. Aralarda zincir sayısını elinizin sıklığına göre ayarlayabilirsiniz. Orta taban kısmında son sırada çift ve iki tekli fıstık yapıyoruz. Çift yapmış olduğumuz fıstık üzeriden uç uca altı fıstık yapalım diğer çift fıstık yuvasına batalım, aynı işlemi aynı şekilde devam edelim, kutu tekniği ile devam ediyoruz. Detaylı model anlatımı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Pembeli örgüler youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.

Yeni kolay kare lif modeli yapılışı video anlatım olarak buradan izleterek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ