Yoğurt kovasından avize yapımı

Yoğurt kovasından avize yapımı

Evimize doğru ışık Kullanımı son derce önemlidir. Evinizi ferah gösterecek en önemli etken ışıktır. Işığı ne şekilde kullanmamız gerektiği ve evi ışık ile nasıl tamamlayacağımızı anlatmaya çalışacağız.

Açık renkli duvarlar odaya derinlik katacak ve daha aydınlık gözükecektir. Yoğurt kovasından avize yaparak, geri dönüşüme katkı sağlayacak hem de kendi tasarımınızı ortaya çıkartmış olacaksınız. Trend akıma sizin de eviniz girebilir ve daha aydın bir görüntüye kavuşabilir. Bu tamamen sizin tercihinize bağlı. Zevkinize.

Bir evin aydınlık olması çok önemlidir. O evde huzurlu ve zinde kalabilmek için mutlaka aydınlık olmalıdır. Ancak bazı evlerin konumu, bulunduğu kat yada cephesinden dolayı bu pek mümkün olamayabiliyor. Evinizi daha aydınlık ve ferah nasıl gösterebilirsiniz. Size ziyarete gelen misafir yada arkadaşlarınızın içlerinin sıkılmasını ne şekilde önleyebilirsiniz.

Tabii ki en önemli aydınlatma doğal aydınlatmadır. Gün ışığının içeriye girdiği aydınlatma ile sağlıklı bir oda oluşur. Ve eşyalar natürel gözükür. Ancak doğal aydınlatmanın yeterli olmadığı durumlarda yapay aydınlatma devreye girer. O zaman da doğru ışığı kullanarak Dekorasyonda Işık Kullanımını doğru ayarlamış oluruz. Aydınlatmanın rengini seçmek tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Sarı yada beyaz ışık. Bazı insanlar sarı ışığın dinginliğinde rahat eder. Bazı kişiler de beyaz ışık dışında başka bir aydınlatma kullanmayı sevmez. Bu yüzden aydınlatma da zevke bağlıdır.

Malzemeler:

Boş ve temizlenmiş yoğurt kovası

Keskin bir makas yada bıçak

Ve çıplak ampul kabloya takılı.

İstediğiniz cinste kumaş parçası

Silikon tabancası yada güçlü tutkal

Yapılışı:

Boş yoğurt kovasının, ampulün geçecek yerini ortalayın ve delin. Makas yada bıçak yardımı ile kablonun geçeceği alanı açın. Yoğurt kabının üzerine kumaşı yerleştirin ve aynı ölçüde kesin. Ardından yapıştırıcı ile kovanın üzerini gezdirin. Kestiğiniz kumaşı üzerine yerleştirip, hava kalmayacak şekilde yapıştırın. Ve kabloyu kestiğiniz delikten geçirin, ampulü geçirin ve tavana sabitleyin bir tutturucu ile.

Sitemizdeki geri dönüşüm fikirlerinden faydalanmak için sık sık ziyaret ediniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ