YORGUN CİLT LER İÇİN BAKIM MASKELERİ

YORGUN CİLT LER İÇİN BAKIM MASKELERİ

 

Günlük yaşamın koşuşturmacası içinde stres hiç kuşkusuz cildimiz üzerinde olumsuz bir etki yaratmaktadır. Trafikte geçirilen uzun saatler, maruz kalınan egzoz dumanı, iş hayatının gerginliği, sigara kullanımı ve uykusuzluk cildin erken yaşlanmasına sebep olacağı için cilt zamanla yorgun ve donuk bir hal alacaktır.

Unutulmamalıdır ki cildinizin toparlanması için maske uygulamak yeterli olmayacağından, sağlıklı beslenme ve uyku düzenine de gerekli özeni göstermek gerekmektedir. . Eğer yaşam koşullarımızı düzenlersek kısa zamanda bu mükemmel maskeler ile sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmamız kaçınılmaz olacaktır.

Yorulmuş cilt zamanla matlaşır, parlaklığını yitirir. Peki, ne yapabiliriz? Herkesin profesyonel salonlara gitmek için yeterli bütçesi olmayabilir dahası artık tüm dünyada organik bakımlar revaçta iken neden sorunlarımıza kimyasal çözüm arayalım ki? İşte evinizde hazırlayabileceğiniz ve sonucuna sizin bile inanamayacağınız yorgun cilde iyi gelen maske tarifleri;

 

Cilt parlaklaştıran bal maskesi (tüm cilt tipleri)

2 tatlı kaşığı bal

1-2 damla limon

E vitamini ampulü(eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz)

Tüm malzemeyi karıştırıp, temiz cilde uygulayın. Yüzünüzün iyice gerildiğini hissettikten sonra cildinizi temizleyin ve ardından maden suyu ile silin. Haftada iki kere uygulayacağınız bu maske sayesinde cildiniz daha canlı ve parlak görünecektir.

Salatalık maskesi( tüm cilt tipleri)

Yarım salatalık rendesi

1 çay kaşığı karbonat

1 tatlı kaşığı yoğurt

Tüm malzemeyi karıştırıp temiz cilde uygulayın. Cildiniz yağlı ise 1- damla limon suyu da ekleyebilirsiniz.20 dakika sonra yüzünüzü yıkayıp maden suyu ile silin. Karbonat ciltteki lekeleri de açacağından cildiniz çok daha güzel görünecektir.

Çilek maskesi (tüm cilt tipleri)

5 Adet püre haline getirilmiş çilek

1 tatlı kaşığı bal

1-2 damla avokado yağı

Tüm malzemeleri karıştırıp temiz cilde uygulayın.20 dakika bekletip, ılık su ile durulayın. Çilek içinde bulunan salisilik asit cildin kısa sürede toparlanıp canlanmasına yardımcı olacaktır.

 

Yeşil çaylı Buz maskesi

Önceden demleyip soğuttuğunuz yeşil çayı buz kalıplarında dondurup cildinizde gezdirirseniz cildiniz hem toparlanacak hem de yeşil çay sayesinde kısa sürede canlanacaktır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ