Yulaf Ezmesi Diyeti

Yulaf Ezmesi Diyeti

Yulafın diyetlerde nasıl işe yaradığını ve kilo kaybetmek için vücudumuza sunacağımız en sağlıklı besin maddesi olduğunu artık hepimiz gayet iyi biliyoruz. Yulaf; içerdiği yoğun lifli yapısı su sayesinde midede jel kıvamına gelir ve uzun sürede sindirildiği için tokluk hissi verir. Kan şekerini düzenlediği için vücudun şeker ihtiyacı da dengelenmiş olur. Tüm bu ince detaylar göz önünde bulundurulduğunda yulafın neden diyetlerin vazgeçilmez gıdası olduğunu anlamak kolaylaşıyor elbette. Düzenli olarak yulaf tüketildiğinde tokluk hissinin uzun sürmesinin yanı sıra; sindirim problemleri, kabızlık, mide şişkinliği ve ishal gibi şikayetler de ortadan kalkar. Kilo kontrolünde düzenli bir sindirim sistemine sahip olmak gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.

yulaf-ezmesi-diyeti-5

Yüksek miktarda lif, lipid, vitamin, bitkisel protein ve tuz içeren yulaf ezmesi kan şekeri dengesizliği ve kolesterol sorunu yaşayanlar için de ideal bir besin olma özelliği taşımaktadır.

yulaf-ezmesi-diyeti-4

Diyet yaparken yulaf ezmesini özel tariflerle hazırlamanıza gerek yok hanımlar. yulaf ezmesini günlük beslenme programınızdaki mevcut yiyeceklere karıştırarak da tüketebilirsiniz. Örneğin sabah sütünüze veya ara öğünde tüketeceğiniz yoğurda birkaç yemek kaşığı yulaf ezmesi karıştırabilir, bal ekleyebilirsiniz.

yulaf-ezmesi-diyeti-3

Sebze yemeklerinize de rahatlıkla karıştırabileceğiniz yulaf ezmesi desteğini diyet listenize almaya karar verdiyseniz; dikkat etmeniz gereken en önemli husus bol su tüketmenizdir. Başta da belirttiğimiz gibi yulaf ezmesi su ile jel haline gelmekte ve midede uzun sürede çözündüğünden tokluk hissi sağlamaktadır.

yulaf-ezmesi-diyeti-2

Yulaf ezmesinin sağlığımıza ve kilo kontrolüne kattığı olumlu yanlarının dışında aşırı miktarda tüketildiğinde bazı küçük olumsuzlukları olduğunu da yeri gelmişken belirtelim. Her gıdada olduğu gibi yulaf ezmesini de fazla tükettiğiniz durumlarda hazımsızlık, şişkinlik ve gaz problemleri yaşayabilirsiniz hatırlatalım.

Anne ve çocuk kategorimizde sizler için hazırladığımız çeşitli konu başlıklarına hiç göz attınız mı hanımlar? Sizler için hazırladığımız farklı konulardaki yazılarımızı zaman kaybetmeden okumak ve dostlarınıza okutmak için sitemizin linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın.

yulaf-ezmesi-diyeti-1

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ