Canım Anne

Yuvarlak basit lif yapılışı

Yuvarlak basit lif yapılışı

Yuvarlak basit lif yapılışı kolay lif çalışması arayan arkadaşlarımız için fıstık tekniği ile örülen basit yuvarlak lif çalışmasını lif sevenlerin beğenisine sunuyoruz. Lif modeli yeni öğrenen arkadaşlarımız için oldukça kolay lif örnekleri arasında yer almaktadır. Detaylı video anlatımı ile lif örneğini kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Lif modelleri çeyizlerin en çok örülen el işleri arasında yer almaktadır. Sayısız örnek seçeneği olması her kesime hitap eden model seçeneği ile lif modelleri tığ işi örgü grubunun vazgeçilmezidir. En yeni ve güzel lif örnekleri için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız.

Yuvarlak basit lif yapılışı

2 Renk lif ipi kullanımı

Tığ seçimini elinize yatkın seçebilirsiniz.

Yapılışı: Model orta kısımdan başlamaktadır. İlk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım, halka içine aralarda iki zincir çekerek toplamda dokuz fıstık yapalım ve sırayı tamamlayalım, zincir yuvaları içine çift fıstık yapıyoruz aralarda iki zincir çekelim ve sırayı tamamlayalım, Çift fıstık yaparak devam ediyoruz, fıstık aralarında iki fıstık boşluklarda zincir sayısı üç olarak ayarlayabilirsiniz. Toplamda dokuz direk olacak;

Aynı mantık ile orta kısımdan sayarak toplamda beş sıra örelim ara zincir sayısını elinize göre ayarlayabilirsiniz. Devamında aynı noktada fıstık sayısı arttırarak modelin büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Son iki sırada tekli fıstık örülmüştür. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Orgu hayatım youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yuvarlak basit lif yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ