Yuvarlak kolay lif modeli yapılışı

Yuvarlak kolay lif modeli yapılışı

Yuvarlak kolay lif modeli yapılışı en kolay lif modelleri arasında diyebileceğimiz yuvarlak lif modelidir. Yeni öğrenen arkadaşlarımız için en güzel ve rahatlıkla uygulayacakları lif örneğidir.

Yuvarlak lif modeli tercih edenler içinde değişik basit lif modelimiz sizlerin beğenisine sunduğumuz şık modeller arasında yer almaktadır.

Lif modelleri en çok yapılan el işleri arasında yer almaya devam etmektedir. Çeyizlik olarak en güzel lif modelleri örülmektedir. Birbirinden farklı lif modellerinin tasarımları ortaya çıkmaktadır. En güzel lif modelleri sayfamızda mevcuttur sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Veya yazımızın içindeki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Video anlatımını izleyerek lif modelimizi uygulaya bilirsiniz. En yeni lif çalışmalarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Yuvarlak kolay lif modeli yapılışı

2 Adet lif ipi kullanılmıştır.

2 Numara tığ seçimi

İlk orta çiçeğin yapılışından başlıyoruz. Beyaz iple 7 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Halkanın içine 9 tane fıstık yapılır. Yeşil ip sabitlenip fıstık üzerine 2 şerli fıstık uygulaması yapılır. Yeşil kısım 7 sıra örülür. Beyaz ip sabitlenip 2 fıstık 3 fıstık gibi ilk sıra örülür. 3 fıstık yapılan sıralarda arttırma yapılır. 2 fıstık sabit kalır. 3 sıra beyazla örülür. Yeşil iple çift fıstık aynı örülür. Beyazla yapılan 3 sıradaki fıstık aralarına 2 şerli fıstık yapılır. En son sıra da çift fıstık aynı sabit örülür. Kenar oyasıyla birlikte her bir yuva içine 1 er fıstık yapıp modelimizi bitiriyoruz. Kolay gelsin.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklayarak ulaşa bilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Yuvarlak kolay lif modeli yapılışı VİDEO ANLATIM.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ