Zincir Tekniği Nasıl Yapılır ?

Zincir Tekniği Nasıl Yapılır ?

Merhaba sevgili arkadaşlar canımanne YouTube kanalına hoşgeldiniz

Zincir tekniği nasıl yapılır çok kolay bir teknik olarak bilinen ama yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için çok amaçlı bir video anlatım olarak sizlerin beğenisinde olmaktadır.

Video anlatımımız oldukça basit olduğunu düşüne bilirsiniz. İstekler doğrultusunda sizlerin görüşlerinize göre değerlendiriyoruz.

Tığ işi modellerinin olmazsa olmazı zincir çekerek başlamak olmaktadır. Özellikle dantel yapılışlarında zincir olayı olmazsa olmuyor. Tığ işi öğreneceksek ilk olarak zincir çekimi yapılması en önemli detay zincir çekmenin kolay olması düşünülüyor. Tabi ki kolaydır. Ama onu zincir çok düzgün çekilmediği zamanda alt kısım zincir duruşu oldukça görüntü bozukluğu sağlaya biliyor. Özellikle tığ işi oyaları yaparken ipin ince oluşunda sıkıntı yaşana bilir

İlk öğrenecek olan arkadaşlarımız için oldukça faydalı bir video anlatım beklemektedir. Devamında sizler için kolay anlatımlı bir çok videolarımız mevcuttur yazımızın içindeki linklere tıklayarak öğrenmek istediğiniz bir çok tığ işini öğrenerek uygulamanız mümkündür. Yeni çok amaçlı faydalı video anlatımlarla karşınızda olma dileğiyle hoşçakalın.

Zincir Tekniği Nasıl Yapılır ?

Zincir tekniğinin detayları

İlk olarak yapacağınız modele göre ip tercihine dikkat etmelisiniz. Bir çok modelde uygulanan zincir tekniği ip kalınlığı ve ince oluşuna göre sizlerin daha rahat ve biraz zorlana bileceğiz durum olabilir.

Tığ seçimi yine kullanacağını ip tercihlerine göre ayarlamak en sağlıklı yapılış olacaktır. Yün iplerinde kalın tığ, dantel ve oya yapılışlarında ince tığ tercih edilmektedir.

Zincir tekniğinde öncelikle yapacağınız modelin kaç zincir çekilerek yapıldığını sayarak başlamaktadır.

İlk olarak ipimizi elimizle tutarak başlayalım iç kısımdan yavaş yavaş ilmek geçirerek uygulanan zincir tekniğidir. Video anlatımımız oldukça yavaş anlatımlı olarak sizler için hazırlanmıştır. İzleyerek uygulaya bilirsiniz.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz..
Her türlü soru görüş ve önerileriniz için sizleri her zamanki gibi videonun yorumlar kısmında bekliyor olacağız. videomuzu beğenip paylaşmayı unutmayın desteklerinizi bekliyoruz.
Tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin.

Zincir tekniği, tığ işi, hobi ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Çok amaçlı modelimiz olan Sık iğne tekniği nasıl yapılır video anlatımını izlemek için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Zincir Tekniği Nasıl Yapılır ? VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ