Canım Anne

1 Yaşına Kadar Çocuklara Balık, Yumurta Verilmemesi Doğru mudur?

1 Yaşına Kadar Çocuklara Balık, Yumurta Verilmemesi Doğru mudur?

Bebekler çok hızlı bir gelişme göstermektedir. Özellikle ilk 1 yılda bir bebeğin ne kadar değiştiğini gözlemlemek hiç zor değildir. Bebekler normal gelişimden daha fazla büyüme göstermektedir. Bunun içinde bebeklerin gelişimini desteklemekte çok fayda bulunmaktadır. Özellikle ilk 6 ay anne sütünden başka bir şey verilmemelidir. Aksi halde bebek başka bir gıdaları sindirmekte zorlanmaktadır. Bebeğin bu süreçte anne sütünden başka hiçbir gıdaya ihtiyacı yoktur. Bebekler 6. Aydan itibaren yumurta mutlaka yemelidir. Tabi ki alerjisi var mı öncelikle kontrol edilmelidir. Zaten alerjisi yok ise her gün yumurta tüketmesinde hiçbir sakınca yoktur. Sadece yumurta iyi pişmiş olmalıdır.

Bebeklerin Beslenmesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek sahibiyseniz öncelikle gıdaların iyi temizlenmesi gerekmektedir. Altıncı ayını dolduran bebeklere tek tek gıdalar tattırılmalıdır. Birden fazla gıdalar bebeklerin önüne koyulmamalıdır. Çünkü bebeğiniz hayata daha yeni uyum sağlamaktadır. Her gıda her bebekte çok farklı etkilere neden olmaktadır.

Alerji öyle basit bir şey değildir. Kimi bebek çok zor atlatmaktadır. Bebekler için balık iyi bir alternatiftir. Çünkü balıklar bebeklerin gelişimini çok iyi bir şekilde desteklemektedir. Bu dönemde bebeklerinizin daha vitaminli gıdalara ihtiyacı vardır. Yani tuz ve şeker vermek yerine sağlıklı ve gelişimi destekleyici besinler verilmesi gerekir.

Bebekler yetişkin bir insan gibi her şeyi tüketemez. Her balıklarda yenmemelidir. Çünkü hamile ve bebeklere çok zarar vermektedir. Yani belli başlı balıklar tüketilmelidir. Bebekler 6. Aydan sonra ve 1. Yaşına kadar balık ve yumurta tüketebilir. Hiçbir sakınca yoktur. Tabi ki bununla sınırlı kalınmamalıdır.

Ömürleri boyunca bu gıdaları tüketmelidir. Sonuçta ergenlik döneminde kişiler değişim göstermektedir. İyi bir gelişim için bu tür gıdalar yenmelidir. Bebeklerin bağışık sistemi güçlenmesine de katkı bulunulmuş olunmaktadır. Bebekler hastalandığı zaman aile bireyleri çok sıkıntı çekmektedir. Bunun için en başta bebeklerinizin gelişimine en kaliteli gıdalar ile katkı sağlanmalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi