10 Adımda Doğal Makyaj

Takdir edersiniz ki günlük yaşamda bile makyaj yapmadan dışarı çıkmaya korkar olduk. Makyaj eskiden güzelleşmek içinken şimdilerde daha çok güzelliği ortaya çıkarmak için baş vurulan bir yöntem oldu. Sadece boya malzemeleri kullanarak değil özel kremler ve farklı bakım ürünleri ile de makyajlı bir görüntüye, daha sağlıklı bir cilde ve kalıcı bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

1. Bakım Ürünleri Önemli:

Hiç makyaj yapmıyor olsanız bile her gün kullanmanız gereken bazı temizleme ürünleri, bitkisel sabunlar, jeller, doğal bazlı solüsyonlar vb. malzemeler kullanarak cilt temizliğinize özen göstermelisiniz. Cilt temizliğinize dikkat etmeniz hem cildinizin daha geç yaşlılık etkilerini göstermesine ve doğal makyaj yapmanıza yardım edecektir.

2. Renk Seçimine Dikkat:

Cildinize, göz renginize ve dudaklarınıza dikkat ederek en uygun ve birbiri arasında uyuma sahip renkleri tercih etmelisiniz. Bu makyajınızın daha doğal, cildinize uyumlu görünmesini sağlayacaktır.

3. Dolgun Dudaklar:

Yüzünüze bir şey sürmeseniz bile sadece günlük krem uygulayıp teninize uygun bir renk ile dudaklarınızı daha dolgun hale getirerek hem dikkat çekici hem de doğal makyaj yöntemleri ile farklılık yaratabilirsiniz.

4. Denemek Önemli:

Size önermemiz gereken en önemli noktalardan biri de denemeden bir şey almamanız gerektiği. Artık birçok kozmetik ürünleri satan mağazalarda ürünleri denemek için platformlar oluşturuluyor sizde bunlardan faydalanmalı ve önce deneyip size uygun olan ürünü almaya dikkat etmelisiniz.

5. Peeling:

Yüz bakımı önemli demiştik. Sadece yüzünüze değil dudak ve burnunuza da peeling yaparak cildinizi açmalısınız. Dolan gözenekleriniz hem yaptığınız makyajı kötü gösterecek hem de erken yaşlanmanıza sebep olacaktır. Dudak peelingi ise dudaklarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.

6. Kapatıcı Kullanmayı Unutmayın:

Kapatıcı her zaman sizin ilk kurtarıcınız olacaktır. Göz altlarınızda ne kadar düzenli uyusanız stressiz bir hayat yaşamaya çalışsanız bile mutlaka kararmalar olacaktır. Bu maalesef kadınların kaçılmaz sorunlarından biridir. Bunun için ten renginize uyumlu ama mümkünse bir ton daha açık bir renk ile göz altınızı aydınlatmaya dikkat edin. Bu sayede fondöten kullanmanıza bile gerek kalmayacağın göreceksiniz.

7. Fondöten kullanacaksanız:

Eğer fondöten kullanmanızı gerektirecek bir durum varsa mutlaka cildinizin rengine uyumlu olan krem bazlı ve uzun süre dayanabilen bir malzeme seçtiğinize dikkat edin. Uygularken süngerle uygularsanız fazla görüntüden kurtulur ve homojen bir şekilde uygulamayı başarabilirsiniz.

8. Allık Her Zaman:

Allık yüz şeklinizi bile değiştirmenize yardım edecektir. Doğal makyaj görüntüsünü sağlamak için elmacık kemiklerinize az miktarda ve doğru renkte uygulanan bir allık ile sağlayabilirsiniz.

9. Eyeliner:

Son zamanların makyaj felsefesinde en vazgeçilmez malzemelerden biri olan eyeliner kullanım şeklinize göre doğal ya da abartılı olur. Eğer kirpik diplerinize hafif ince bir çizgi ile doğal makyaj yapabilirsiniz.

10. Maskara Uygulamayı Unutmayın:

İster renkli ister siyah isterseniz şeffaf renklerde maskara uygulayabilirsiniz. Size tavsiyemiz şeffaf renklerde uyguladığınız rimel size daha doğal bir hava katacaktır. Siyah uygulayacaksanız iki kattan fazla yapmamaya ve kalın, dağınık bir görüntü olmamasına dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ