10 Kasım Şiirleri – 10 Kasım Resimleri – 10 Kasım Mesajları

10 Kasım Şiirleri – 10 Kasım Resimleri – 10 Kasım Mesajları

Türkiye’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım 1938 tarihinde vefat etti. 2019 yılında Atatürk ölümünün 81. yılında saygıyla anılacak. Türkiye genelinde ilkokullarda ve orta dereceli okullarda Atatürk’ün ölüm yıldönümü ile ilgili pek çok anma töreni düzenlenecek. Ayrıca 10 Kasım 2019 tarihine günler kala anlamlı 10 Kasım şiirleri de sıkça aratılmaya başlandı. 10 Kasım resimleri ile düzenlenen Atatürk köşeleri okullarda yerini almaya başladı. 10 Kasım mesajları da rağbet gören araştırmalar arasında her yıl olduğu gibi bu yılda yer alıyor. Canimanne.com olarak 10 Kasım etkinlikleri konusunu ele aldık. Daha önceki yıllarda paylaştığımız 10 Kasım Mesajları ve Resimli Sözleri konulu yazı da hayli ilgi görmüştü.

10 Kasım Şiirleri

10 Kasım şiirleri araması özellikle Atatürk’ün ölüm yıldönümlerine yakın zamanlarda sıkça aratılır. Vatandaşlar en anlamlı 10 Kasım şiirleri hangileri diye merak ederler. Kısa 10 Kasım şiirleri çocuklara ezberletilerek okutulur.

10 Kasım Şiiri – Atatürk Şiirleri

En Güzel Atatürk Şiirleri – 10 Kasım Şiiri

10 Kasım Mesajları

Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu gün olan 10 Kasım tarihinde okullarda düzenlenen 10 Kasım anma törenlerinde günün anlamına dair ve Ata’ya saygıyı bildiren konuşmalar yapılır. Ancak 10 Kasım sadece okullara özgü değildir. Türk milletinin kurtarıcısı tüm yurtta anılır. Vatandaşlar birbirlerine anlamlı 10 Kasım mesajları yollarlar. Bu nedenle internette 10 Kasım telefon mesajları aramaları da sıklıkla yapılır. Aşağıda en güzel 10 Kasım mesajları birkaç örnek verilmiştir. Bu mesajlar sosyal medyada paylaşılır.

  • 81 yıldır gözümüz yaşlı! Türk milleti 81 defa başın sağ olsun!
  • Atatürk, Türk milletinin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştır.
  • Adını tarihe altın harflerle yazdıran şahsiyet! Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaksın!
  • Atam! Sen rahat uyu! Cumhuriyetin bekçisiyiz!
  • Mustafa Kemal Atatürk her zaman yüreğimizde yaşayacak!
  • 10 Kasım 1938’den bugüne kadar seni özlüyoruz. Ruhun şad olsun!
  • 10 Kasım sabahında güneş doğmuyor, hava kararmış, sokaklar ıssızdı. Cumhuriyet ağlıyordu!

10 Kasım Resimleri – 10 Kasım Resimli Mesajları

10 Kasım 2019 tarihinde de her yıl olduğu gibi 10 Kasım resimleri ilgi görüyor. 10 Kasım resimli mesajları aratılarak vatandaşlar tarafından Atatürk’ü anmak üzere birbirlerine yollanıyor. Aşağıda sizler için düzenlediğimiz resim galerimizdeki görsellere tıklayarak sizler de anlamlı 10 Kasım resimli mesaj ve Atatürk resimleri içeriklerine ulaşabilirsiniz.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ