19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları- Resimli 19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları- Resimli 19 Mayıs Mesajları

Bugün Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere lan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Tüm yurtta coşku ile kutlanan 19 Mayıs günününe özel mesajları sizler için derledik.

Tarihte önemli bir yere sahip olan Kurtuluş Savaşının adımlarının atıldığı ve ilan edildiği gün yani Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı güne dayanan 19 Mayıs en önemli bayramlarımızdan biridir. Türk tarihinin unutulmaz lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’ü anma ve onun gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramının kutlandığı 19 mayıs günü bu yıl ramazana ve hafta sonuna denk geldi. Atatürk itilaf devletlerine karşı ilan ettiği Kurtuluş Savaşından sonra bu günü Türk gençlerine armağan etmiştir. Önceleri sadece Atatürk’ü Anma bayramı olarak kutlanan 19 mayıs daha sonra Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmıştır.

Türk gençliğe hitabede yer alan “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir” cümlesi Atatürk’ün gençlere verdiği önemi bir kez daha göstermektedir. Bir milletin gelişimi, kalkınması ve ilerlemesi genç beyinlerin işlemesi sayesinde olur. Bu yüzden gençler olarak birinci vazifemiz İstiklalimizi ilelebet muhafaza etmek, korumak, geliştirmek ve ilerletmektir.

Resimli 19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını sevdiklerinizle kutlamak için onlara mesajlar gönderip bugünün sevincini paylaşabilirsiniz.

Türkiye’de genç olmakla, dünyanın herhangi bir ülkesinde genç olmak aynı şey değildir. Bu ülkenin gencecik bir kumandan ve ilim irfan ehli gencecik bir ordu tarafından kurulduğunu asla unutmuyoruz. 19 Mayıs Bayramımız Kutlu Olsun.

Bir milletin başarısı, mutlaka bütün milli güçlerin bir istikamette oluşması ile mümkündür. Bu nedenle bilelim ki, elde ettiğimiz başarı, milletin güç birliği etmesinden, ortak hareket etmesinden ileri gelmiştir. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak aynı esasa dayanalım ve aynı şekilde yürüyelim.

Gençler, cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız.” diyen Atatürk, Türk Gençliğinin her zaman başarılı olacağına inancını dile getirmiştir.

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. ( K. Atatürk ) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs 1919, “yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir” düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ