2 Renk ile bebek battaniyesi yapımı

2 Renk ile bebek battaniyesi yapımı

2 Renk ile bebek battaniyesi yapımı oldukça olay tığ işi örgü modelidir. Örneği ister battaniye ister lif, bebek yelek modeli birçok örgü modelinde tercih edebilirsiniz. Çok amaçlı örgü modeli diyebilirsiniz. Renk seçimi islerin tercihine kalmıştır. Tek renk olarak çalışabilirsiniz. Lif yapımında renk seçimini arttırabilirsiniz.

Örgü bebek battaniye modelleri kış mevsiminin en çok ihtiyacı olan bebek eşyaları arasında yer almaktadır. El emeğinin yeri başka diyenler battaniye yapılışlarını tercih etmektedirler. Bir çok modeli olan bebek battaniye modellerinde seçim yapabilmek oldukça zor olacaktır. Günlük kullanım için basit kolay modeller tercih edilirken, puset ve bebek arabalarının üzerinde kullanımı için motifli ve daha ağır örnekler seçilebilir. Sitemizde en güzel battaniye modellerini video anlatımlı bulabilirsiniz.

2 Renk ile bebek battaniyesi yapımı

2 renk ile bebek battaniye modeli

2 mm tığ ile örüldü

Yapılışı: İlk olarak altı zincir ile halka oluşturalım, halka içine üç zincir çekip üçlü trabzan yapalım, üç zincir çekip ters döndürüp yapmış olduğumuz trabzan içine üçlü trabzan yapıyoruz. Uç uca halka hazırlıyoruz. Model anlatımında on bir halka üzerine model kurulmuştur. Tek sayı olmasına dikkat ediniz. Yapmış olduğumuz halkanın içine ikili trabzan uyguluyoruz ilk başta dört bir atlayıp ikinci halkanın içine sekiz trabzan yaparak sıra sonuna gelelim. Sıra sonunda diğer renk ip ile devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz trabzanların tepelerine ilmek uzatarak dokuz ilmek tığ da toplayıp birlikte kapatıyoruz. Model kurulumunun detayları için video anlatımını izleyerek kolaylıkla yapabileceğiniz modeldir. Kolay gelsin..

Tığ işi bebek battaniyesi, bebek battaniyesi nasıl yapılır, örgü battaniye yapımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Pamuk örgüler youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

2 Renk ile bebek battaniyesi yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ