29 Ekim Resimleri ve Şiirleri – 29 Ekim Mesajları

29 Ekim Resimleri ve Şiirleri – 29 Ekim Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl da coşkuyla kutlanacak. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanından bu yana Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanan bu tarih her yıl tüm ülke genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

29 Ekim Günü Tatil mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 2019 yılında Salı gününe tekabül ediyor. Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılının kutlanacağı bu yıl da çoğu kişi tarafından “29 Ekim tatil mi?” Sorusu da soruluyor. 29 Ekim tarihi ülkemizde ve kutlandığı diğer tüm ülkelerde milli bayram olmasından dolayı resmi tatiller arasında yer alır. Bu yıl 28 Ekim Pazartesi günü yarım gün, 29 Ekim Salı günü tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmi tatil olacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiirleri

Yurt genelindeki okullarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları şimdiden başladı. Törenlerde 29 Ekim şiirleri okunması başta olmak üzere pek çok etkinlik düzenleniyor. Cumhuriyet Bayramı şiirleri bu dönemde çocuklara ev ödevi olarak da veriliyor. Hem çocukların bu heyecanı yaşaması, hem de ezber yeteneklerinin geliştirilmesi için öğretmenleri tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri ezberletiliyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Çeşitli folklor gösterileri, tiyatro oyunları sergilenerek Cumhuriyet’in ilanı bu yıl da Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanacak. Milli bayramlarımız arasında olan Cumhuriyet Bayramı mesajları da yılın bu döneminde ilgi çekiyor. Vatandaşlar bu önemli bayramı hatırlamak ve coşkuyu sevdikleriyle paylaşmak için en güzel Cumhuriyet Bayramı mesajları bularak birbirlerine iletiyorlar. Bu mesajları resimli 29 Ekim mesajları kategorisinde olabildiği gibi, sadece yazılı 29 Ekim mesajları da olur.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resimleri

Her yıl odluğu gibi bu yıl da 29 Ekim resimleri de her yerde olacak. Okullarda hazırlanan Cumhuriyet Bayramı köşelerinin yanı sıra öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resimleri ile ilgili ödevler için araştırma içindeler.

Değişik 29 Ekim mesajları arıyorsanız yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ayrıca 29 Ekim şiirleri ve 29 Ekim resimleri arayanları da düşünerek bu şiirlerden de küçük bir derleme yaptık. Kısa 29 Ekim şiirleri aşağıdadır…

Daha önce yayınlamış olduğumuz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiirleri konusuna göz atabilirsiniz.

29 Ekim Şiirleri

29 Ekim Mesajları

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank

29 Ekim mesajları genellikle Mustafa Kemal Atatürk’ün özlü sözlerinden oluşur. Sadece kutlama içeren 29 Ekim mesajı da sıkça yollanır. Bu mesajlardan bazıları aşağıdadır.

  • Ey yükselen yeni nesil! Cumhuriyeti biz kurduk, yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz!
  • Eğilmez başımıza taç yaptık hürriyeti
    Zaferle kalbimize yazdık Cumhuriyet’i
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!
  • Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutladığımız bu günde geleceği ümit, gayret ve inançla yürümek dileğiyle Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!
  • Atatürk “Efendiler yarın Cumhuriyeti kuruyoruz!” dediğinden beri aynı coşkuyla hürriyetin peşindeyiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ