30 Yaş Üstü Cilt Bakımı

30lu yaşların başlarında kırışıklıkların belirginleşmeye başladığı zamanlardır. Günlük olarak yaptığınız bakımları 2 katına çıkarmanız gerekmektedir. 30lu yaşlardan sonra ilk olarak yaşlılık çizgileriniz belirlenmeye başlamaktadır. Çünkü hücreleriniz yavaş ilerlemeye başlayacaktır. Cildiniz üzerindeki bütün fonksiyonlar belli dönem sonra yavaşlamaya başlayacaktır.

30 yaş üstü cilt bakımı detaylarına çok önem vermeniz gerekmektedir. Cilt tipinize uygun bir temizleyici ile işe başlamanız gerekmektedir. Günde en az 2 kere ya pamuk ya da iki parmak yardımı ile günlük temizliğinizi gerçekleştirmeniz gerekir. İnsan derisi çok ince bir dokudur. Bu nedenle yüzünüze ve cilt tipinize uygun bir temizleyiciler kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Yüzünüz için çok ağır kimyasallar kullanmamanız gerekir. Çoğu kimyasallar cilt derine yarar değil zarar vermektedir.

blank

Cildiniz İçin Yapmanız Gerekenler;

  • Her zaman az köpüren bir yüz temizleme jeli kullanın. Çünkü köpüren temizleyici ürünlerinde çok fazla sayıda kimyasal bulunmaktadır. Cildinizi bu kimyasal ürünlerden uzak tutun.
  • Sabun yerine temizleme sütlerini pamuk yardımı ile cildinize kullanın.
  • Özellikle parfüm içermeyen kozmetik değil her zaman dermokozmetik ürünler tercih edin.
  • İçerisinde asit bulunan peelingler kullanımdan kaçınılmalıdır.
  • Yüzünüz için kullandığınız her şeyin cilt tipinize uygun ve test edilmiş olduğuna emin olun.
  • Yüz için keseleme ve soyma işlemi gerek görülmedikçe yüzünüze uygulatmayın.
  • 30 yaş itibari ile içerisinde silikon içerikli ürünler tercih edin.
  • Her gün düzenli olarak dışarıya çıkmadan cildinizi korumak için mutlaka koruyucu kreminizi sürmeyi unutmayın.
  • Sık şekilde makyaj yapmamaya özen gösterin.
  • blank

Belli bir yaştan sonra cildiniz artık lekelenmeye sivilce izlerine müsait bir konuma gelecektir. Bunları engellemek adına 30 yaş üstü cilt bakımı günlük olarak en yapacaklarınızın arasında yer almalıdır. Hem gündüz hem gece kreminiz ayrı bir şekilde kullanmalısınız. Hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini bilemiyorsanız mutlaka cilt uzmanından destek almanız gerekir.

Size uygun ve cilt yapınıza özel ürünler sizlere önereceklerdir. Herkesin kullandığı ürünler belki sizin cildinize ve cilt yapınıza uygun ürün olmayabilir. Mutlaka araştırıp o ve cildinize sürmeden elinizin üzerinde test ettikten sonra cildinize uygulayın. Bu şekilde işinizi şansa bırakmamış olursunuz. Size yakın doktor ya da eczacınızdan yeterli desteği alabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ