5 Adımda Buzdolabınızı Sağlıklı Duruma Getirin

5 Adımda Buzdolabınızı Sağlıklı Duruma Getirin

Hayatınızda köklü değişiklikler yapıp önce spora sonra da sağlıklı beslenmeye karar verdiniz. Ama buzdolabınız ve içindeki ürünler bunu yapmanız engel oluyorsa kolları sıvayıp şu an için en büyük düşmanınız gibi görünen buzdolabınızla ateşkes ilan etmeye hazır mısınız hanımlar? Buzdolabınızda yapacağınız değişiklikler zaman içinde alışveriş alışkanlıklarınızda da farklılıklara yol açacak ve bu yenilik size sağlık kazandıracak.

blank

*Suya Yer Açın

Mutfağa su içmek için gittiniz ama elinizde abur cuburla geri döndüğünüz günler artık geçmişte kalacak. Genellikle buzdolabının kapak kısmına yerleştirilen çikolata tarzı abur cuburları kaldırıp o yerleri küçük su veya soda şişeleriyle doldurun. Böylelikle su içmek için açtığınız buzdolabınızdan elinizle su veya sodayla dönme imkanınız olacaktır.

*Sağlıklı Yiyecekler Orta Rafa

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre; insanlar önlerindeki bir grubun içinden bir şey almak istediklerinde elleri direk olarak orta kısma uzanıyor. Beyninizin ufak bir oyunu olsa gerek bu. Beyninizle savaşmak yerine sağlıklı ve çiğ olarak tüketebileceğiniz sebze ve meyveleri buzdolabınızın orta raflarına yerleştirip bu gereksiz savaşa son verebilirsiniz.

blank

*Gerçekten Aç Mısınız?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, aç olduğumuzu sandığımız zamanların çoğunda aslında susamış oluyoruz. Ancak bunun farkında olmayız, bu da beynimizin bize oynadığı küçük oyunlardan biridir. Buzdolabınızın kapağına ve hatta içinde bazı yerlere ‘’Gerçekten aç mısın?’’ yazılı kağıtlar yapıştırın. Dolabı her açtığınızda bu küçük not o an düşünmeniz ve doğru kararı almanızı sağlayabilir.

blank

Refrigerator

*Porsiyonluk Yiyecekler

Buzdolabınızda mümkün olduğunca kalorisi düşük probiyotik, sade yada meyveli yoğurtlardan bulundurun. İçiniz kıyıldığında bunlardan ya da yine taze meyvelerden bir porsiyon tüketebilirsiniz.

blank

*Sağlıklı Atıştırmalıklar Gözünüzün Önünde Dursun

Kendi hazırlayacağınız düşük kalorili atıştırmalıkları mümkünse şeffaf kapaklı dolap kaplarında muhafaza edin. Canınız bir şeyler çektiğinde gözünüze ilk onların çarpması, sağlıksız besin maddelerine yönelmenize engel olacaktır.

blank

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ