5 Dakikada Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Bayanlar olarak kendimizi daha bakımlı ve güzel hissetmek istediğinizde yapılan başlıca değişiklik makyajdır. Makyaj sizleri bir andan başka bir kimliğe büründürebilir. Kadınlar neden makyaj yapar sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır. Öncelikle bir iş görüşmesine gidecekseniz daha doğal ve yüzünüzü daha samimi gösterecek açık tonlar kullanarak bunu kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Özel günlerinizde daha alımlı ve dikkat çekici olmak istiyorsanız sade göz makyajınızı göz alıcı bir ruj ile süsleyebileceğiniz gibi gözlerinizi derinleştiren koyu renkli makyajla dudaklarınızı daha doğal bırakabilirsiniz. Kısacası kadınlar makyajı daha iyi görünmek, bakımlı olmak, dikkat çekmek ve kendini iyi hissetmek için yapmaktadır.

Makyaj yapmak için uzun süreler harcamak tabi ki sizi daha özenli gösterecektir. Ancak her zaman makyaj yapmak için uzun zaman ayıramayabilirsiniz. İşe geç kaldığınız durumlarda ama makyajsızda çıkamam dediğiniz zamanlarda daha hızlı şekilde kendinizi daha iyi gösterecek yöntemlere başvurabilirsiniz. Bunun için öncelikle yüzünüzü ve cilt renginizi iyi tanımanız gerekir. Bunun yanı sıra giydiğiniz kıyafete göre yapacağınız renklendirme önem taşıyacaktır.

5 Dakikada Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Acil durumlarda dışarı çıkacağınız zaman 5 dakikada makyaj yapmanın püf noktaları öğrenmelisiniz. Öncelikle kullanacağınız ürünleri elinizi altında hazır tutmalısınız. Kullanacağınız fırça ve makyaj malzemelerini hazırladıktan sonra hazırlanmaya başlanmalıdır. Takip edilmesi gereken aşamalar belirlenmelidir.

  1. İlk etapta makyajın renklerine karar verilmelidir. Hızlı makyaj yapılacağı için karışmayacak doğal renkler tercih edilmelidir.
  2. Fondöten yerine CC kremler tercih edilmelidir.
  3. Mümkün olduğunca tek veya iki birbirine yakın renklerde far tercih edilmelidir.
  4. Doğal makyajda fazla gelecek eyeliner gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  5. Toprak tonları renkler tercih edilmeli ve parıltıdan uzak durulmalıdır.
  6. Kullanılacak rujun kolay sürülür ve kalıcı olmasına özen gösterilmelidir.

Bütün bu kurallara uyulduğu zaman sizleri gün içinde kurtaracak boyutta ayrıca yüzünüzdeki solgunluğu alacak bir makyaj yapmış olursunuz. Makyaj yaparken kullandığınız malzemeleri mutlaka yanınızda taşımanız gerekmektedir. Bunun sebebi doğal renkler tercih ettiğiniz için gün içinde yemek yerken veya bir şeyler içerken bozulan makyajınızı da kolaylıkla tazeleyip düzeltebileceksiniz. Yapılan hızlı ve doğal makyajla hem özenli hem bakımlı görünebileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ