Tığ İşi Kolye Yapımı

Tığ İşi Kolye Yapımı

Tığ işi geçmişten günümüze taşınmış çok zahmetli ve çok değerli bir el işidir. Hepimizin tığ işi ile muhakkak bir yerlerde yolu kesişmiştir. Kimimiz annemizin tığ ile o güzel oyaları nasıl yaptığını pür dikkat izlemiş kimimiz ise daha çocuk yasta eline tığ alıp hemen zincir çekmeyi öğrenmiştir. Türk kültürünün en güzel göstergesi olan tığ işi farklı kültürlerin bir oyada ya da bir motifte buluşarak evlerimize girmesini sağlar. Topraklarının üzerinde birden fazla kültürü bir arada barındıran ülkemizin her yöresinde başka bir motif başka bir renk uyumu bulunmaktadır. Bizler bu kültürleri aynı zamanda da kendi kültürümüzü bir kenara bırakmak yerine uzun zaman yaşatabilmek için el işi örgülere sahip çıkmalı onları her daim yaşatmalıyız.

canımanne4

Tığ İşi Kolye Yapımı

Böyle düşünen biri olarak gençlerin tığ işinden ne kadar uzak kaldığını ve kullanmadan bir köşeye attığının farkındayım. Bu durumun böyle devam etmesini engelleyebilmek adına gençlerin de seveceği birbirinden farklı tığ işi modeli uygulamaya başladım. Bu modellerin arasında en sevdiklerimden olan kolye yapımı da var. Örgü kolye hem çok kullanışlı hem de çok farklı bir dokuya sahip.

canımanne1

Böylelikle hem gençlerin severek kullanmamasını sağlarken hem de gelecek nesillere taşınmasını kolaylaştırmış oluruz. Kendi ellerinizle yaptığınız bu güzel el işlerini sevdiklerinize ve ailenize hediye ettiğinizde yüzlerinde oluşacak gülümse bütün emeklerinizin karşılığı olacak. Paylaşarak daha da güzelleşen bu dünyada sevdiklerimizin yüzünü güldürmek paha biçilemez.

canımanne5

Sizler de yapmak istediğiniz kolye örnekleri belirleyin. Hemen iplerinizi ve tığlarınızı hazırlayın kolye yapımına başlayın. İnanın sonuç beklediğinizden de güzel olacak! Şimdiden kolay gelsin hepinizin ellerine sağlık!

Kendin yap, kolye yapımı, takı tasarımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ