Abajur Süslemesi Nasıl Yapılır?

Yeni trend olan bazı akımlar günümüzde el sanatının değerini ortaya çıkarmıştır. Kendi becerilerinizi ortaya çıkartmanızda etkili birçok yöntem var. Evleriniz aslında gizli birer hazine gibi. Var olan kaynaklardan faydalanmak için uygulanan en iyi imkanlardan biri süsleme sanatıdır. Birbirinden ilginç objeleri yeni bir eşya haline dönüştürmek hem ekonomiye hem de boş zamanlarınız için faydalı olacaktır. Yeniden üretmek ve ortaya yepyeni bir ürün çıkartmayı kim istemez ki? Evlerimizi ışıl ışıl aydınlatan ve evin en mükemmel hazinesi sizce nedir! Gelin, abajur süslemesi nasıl yapılır? merak edenler için bazı öneriler ve basit yöntemler sunmaya çalışalım.

Elinizdeki malzeme her ne olursa olsun size süsleme sanatında sınırsız davranabileceğinizi işaret ediyor. Bu vesile ile farklı modeller tasarlamanız da mümkündür. Çalışmaların sonucunda o kadar çok beğeni alacaksınız ki bir süre sonra sevdiklerinize hediyelik yapabilmenizde mümkün olabilir.

El Yapımı Abajur Modelleri

Bezi yıpranmış olan abajurlarınızı hemen gözden çıkartmayın. Kadife, ışığa dayanıklı kumaşlardan bir seçki yaparak giydirme usulü ile yeniden yepyeni bir abajura sahip olabilirsiniz. Abajur kısmının demir bölümü varsa istediğiniz renkte boyama yaparak kirli ya da paslı gözüken bölümlerden kurulmanız mümkündür. Ateş sıcaklığına dayanıklı bez giydirme üzerine monte edilecek renkli düğmelerden bir tasarım bambaşka bir ahenkte ve coşkuda ışığa sahip olmanızı sağlar. Çocuklarınız odasına uygun el yapımı abajur modelleri arasında listenize ekleme bilirsiniz.

Evinizde bulunan gazete kağıtları, doğal paket kağıtları ve fotoğraflardan giydirme yöntemiyle abajur süslemesi nasıl yapılır? derseniz, yapılması en kolay ve ucuz yöntem olacağını göreceksiniz. Sadelikten biraz uzaklaşmak istiyorsanız ev perdesinde ya da halınızda bulunan püsküllerden süsler yapabilirsiniz. Eski model bir abajur görünümüne yaklaşık 10 dakika içinde sahip olabilirsiniz. Yaratıcılığın sınırı yoktur! Deneyerek ve elinizdeki malzemeleri kombine ederek sizde harika modeller oluşturabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ