Evde Kolye Yapımı

Tarih boyunca kadın süslü, bakımlı, farklı olmak için elinden geleni yapmıştır. Arkeologların buldukları ilk boncuklu takılardan başlayarak yaratıcılığın da sonsuz olduğunu görmemizi sağlıyor. Kadın her daim güzel ve bakımlı olmak için tüm kaynaklarından faydalanması mucize gibi olmalı. Takıların arasında en çok kullanılan aksesuarlardan olan kolye, olmazsa olmazların arasında yer alıyor. En sade, en klasik, en şık modeller arasında kıyafeti kombine yapabilmeniz mümkün.

blank

Evde kolye yapımı size sınırsız imkanlar veriyor. Seçenekler o kadar çok ve çeşitli ki hepsine sahip olmak için cezbedici hale geliyor. Hepsine sahip olmak her koşulda mümkün olmuyor ancak kendi imkanlarınızı kullanarak sahip olabilirsiniz. Ucuz maliyeti istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Her mevsim, her kombin sloganı ile kendinize dönemin modasına uygun yepyeni takılar üretebilirsiniz. Ev ekonomisine ya da bütçenize katkıda bulunacağını da hesaba katabilirsiniz.

blank

Evde kolye yapımı için gerekli olan aletleri her yerde bulabilmeniz mümkün. Evde bulunan eski ya da modası gecen takılarınızı öncelikle değerlendirmeniz mümkün. Bir göz atın neler yapabileceğinize, nasıl yenilik katabileceğinize… böylelikle yaratıcı zihninizi de devreye sokmak sizi keyiflendirecektir. Temel bilgileri ve malzemenizi hazırladıktan sonra sizin için keyifli dakikalar başlıyor demektir.

Öncelikle; Kolye yapımı için üretilen özel ip ya da misinalardan temin edin. İğne, tığ, şiş diğer ana malzemeler arasında yer alacaktır. İstediğiniz çeşitte malzeme kullanmak tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak değişebilir. Ev popüler ve sıkça uygulananların arasında yer alan boncuk kolyeler başlangıç için harika etkiler oluşturacaktır. İpinize sekil vermek için ara dizimin yaptığınız boncuklardan sonra tığ ya da şiş ile ipinize şekil verebilirsiniz. Boncuk çeşitlerinin arasında kum ve irili, ufaklı rengarenk tipleri de zevkinize bağlı olarak değiştirebilirsiniz. Evinizin muhakkak bir kutusu sadece düğmelerden oluşuyordur.

blank

Eğer henüz böyle bir koleksiyona sahip değilseniz hemen biriktirmeye başlayabilirsiniz çünkü kolye yapımı için nefis modeller yaratmanız mümkün. Modası geçmiş inci kolyeleri yeniden bir tasarıma kavuşturmanız da mümkün. Kurdale ile sevimli ve şık görünüm kazandırabilirsiniz. Evde kolye yapımı için makrome ipinden faydalanabilirsiniz. Örme tekniği ile renkli kolyeler yaratmanız mümkün. Yaratıcılığınıza bağlı olarak kullanmadığınız bir kolye ucunu da eklerseniz mitoloji kahramanları narinliğinde kolyelere sahip olabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ