Kendi Cüzdanınızı Kendiniz Yapın

Evde kendi imkanlarınız ile birçok el ürününü geliştirmek mümkün. En kolay yöntemlerden harikalar yaratabilirsiniz.  Evde cüzdan yapımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Her türlü malzemeden meydana getirebileceğiniz cüzdan yapımı el işi becerinizi geliştirmeniz içinde pratik oluşturmanızı sağlayacaktır.

Evde bulunan eski kumaşlardan, çuval kumaşından malzemeler, deri, eski kotlarınızdan parçaları ve aklınıza gelebilecek her türlü malzemeden cüzdan yapımı hazırlayabilirsiniz. Kendi modelinizi ve büyüklüğünüze karar verin gerisi sizin yaratıcılığınıza kaldığından emin olun.

Kumaşı özel olarak seçmek gerek. Ancak kullanılan malzemelerin steril olmasına dikkat ermeniz gerekir. Ne kadar farklı bir tasarım olursa, o kadar dikkat çekici olmasını sağlarsınız. İsterseniz ev bütçesine katkı olması için her yaştan insanın yapabileceğini ayrıca belirtmek gerekir. Kış, sonbahar, ilkbahar, yaz konseptlerini kendiniz yaratabilirsiniz. Hatta tasarımlarınızda size özel bir marka yaratmanız da mümkün olabilir. Ufak detaylar cüzdan yapımı konusunda bir tasarım harikası yaratmanıza neden olabilir. Evde cüzdan yapımı için kullanım araçlarını çok çeşitli düşünebilirsiniz; Telefon, kulaklık, para ya da bozuk para, kalem ve mini makyaj malzemeleri gibi…

Neler yapabilirsiniz?

Öncelikle cüzdanın içine girmesi ve sabit kalmasını sağlamak için bir malzeme temin edin. İstediğiniz büyüklükte olması için kesip, şekil verebilirsiniz. Tek kumaştan bir cüzdan yapımı istiyorsanız ölçüleri ayarladıktan sonra orta kısmını dikiş ile belirleyin. Kenarlarını birleştirin. Uç kısımları için fermuar ya da katlamalı yöntemle çıt çıt ya da düğme gibi çeşitlerini geliştirebilirsiniz. İki renkli bir kullanım olsun istiyorsanız yine aynı yöntemle cüzdan yapımı tasarım olarak farklılık yaratabilirsiniz. Kumaş dışında evde cüzdan yapımı örgü ile deneyebilirsiniz. İstediğiniz kalınlıkta ve boyutta tasarlayabilirsiniz. İçine dikeceğiniz kumaş örgüden yapılan cüzdan yapımını kalıp halinde olmasını sağlayacaktır. Cüzdan tasarımına bir farklılık katmak istiyorsanız farklı malzemeleri bir araya getirerek ya da kombine ederek kendi modelinizi yaratabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ