Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle de özel gecelerde, yemeklerde, düğünlerde, nişanlarda, toplantılarda ya da farklı kutlamalarda giyilmesi tercih edilen abiye kıyafetler, oldukça şık bir görünüme girebilmek için tercih edilmektedir. Şık ve zarif görünmenin ilk adımı olan abiye kıyafetler, kadınları olduklarından çok daha fazla güzel göstermektedir. Makyaj, ayakkabı ve çanta, aksesuarlar ve ışıltılar ile tamamlanan abiye kıyafetler her zaman şıklıkta bir adım önde olmayı sağlamaktadır. Ancak abiye alırken dikkat edilmesi gerekenler mevcuttur ve dikkat edilmediği takdirde, bu özel günlerdeki şıklık yarışı kazanılamayabilir. İlk olarak abiyenin hangi özel günde ve hangi saatlerde giyilecek olmasına dikkat edilmelidir.

Eğer abiye kıyafetler gece vakitlerinde giyilecekse daha koyu ve daha asil modelleri tercih edilmelidir. Gündüz vakitlerinde giyilecekse, bu sefer daha açık renk tonları ve daha sevimli abiye modelleri tercih edilmelidir. Çünkü gece vakti giyilen abiyeler çok daha göz alıcı olacak ve ışıklar altında parlayacaktır. Gündüz giyilenler ise etrafa ışık saçacaktır. Bu nedenle abiye alırken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde bir de kumaşlar yer almaktadır. Eğer abiyeyi düğün ve nişan gibi eğlenceli ortamlarda giyecekseniz, kumaşınız saten ya da pamuklu olmalıdır. Polyester içermelidir. Ancak daha resmi toplantı ve kutlamalarda giyecekseniz, bu sefer kumaşınızı şifon tercih edebilir ya da ipek karışımlı kumaşları kullanabilirsiniz.

Abiye Seçiminde Aynı Zamanda Cesur Olmak Gereklidir

Abiye alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir de renk seçimi vardır. Giyeceğiniz abiyelerin rengine uygun aksesuarlar, ayakkabı ve çantaları kullanmak oldukça önemlidir. Bu nedenle gece giyeceğiniz abiyelerde neon renkleri, gündüz ise daha soft renkleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda tüm moda tasarımlarının önerilerine göre abiye seçerken dekolte açısından da cesur olmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ