Acısız Ağda Yapma Yöntemleri

Kadınların neredeyse hayatları boyunca belirli aralıklarla yaptırdıkları ağdayla ilgili bazı püf noktaları olduğunu hepimiz biliriz. Özellikle acısız ağda yapma yöntemleri arasında yer alan pratik bilgiler bazen hayat kurtaran niteliklerde olabiliyor hanımlar. Genellikle ayda bir yapılan ağda ile tüylerinden kökünden kurtulmayı amaçlayan hanımlar ağdanın acısına da katlanıyorlar ister istemez. Acısız ağda yapmanın yöntemlerine şöyle bir göz atalım isterseniz.

acisiz-agda-yapma-yontemleri-5

Öncelikle ağdayı sıcak yerine soğuk bir ortamda yapmayı deneyin. Sıcak; ağdanın acısını tetikleyeceği gibi, sıcağın da etkisiyle cildinizdeki yanma hissi de artacaktır. Hatta bazı uzmanlar ağdadan sonra cildinize buzla masaj yapmanızı, buzun cildinizde oluşan yanma ve acı hissini daha da hafifleteceğini önermekteler.

acisiz-agda-yapma-yontemleri-4

Piyasada satılan uyuşturucu kremler de ağda yapmadan önce cildinize dışarıdan uygulayabileceğiniz acı azaltıcı bir önlem olabilir. Ancak bu kremlerin fiyatları 40-50 TL civarında olduğundan hanımlar pek rağbet etmiyorlar. Canınız çok tatlıysa ve ağdanın acısına hiç dayanamıyorsanız ağda öncesi bu kremleri kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

acisiz-agda-yapma-yontemleri-3

Genellikle ılık ağda kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Ilık ağda içerisindeki şeker ve yapışkan maddeler ağda acısını arttırabilir. Sir ağda ile maruz kalacağınız bu acılardan kurtulmanız mümkün. Ilık ağda yerine sir ağdayı tercih ettiğinizde şiddetli ağrılar olmayacaktır.

Adet döneminin hemen öncesinde ve sonrasında ağda yapmamaya dikkat edin. Bu dönemlerde cildiniz daha hassas olacağından ağdanın acısı daha kuvvetli hissedebilirsiniz.

Ağdaya başlamadan önce içeceğiniz bir aspirin, acınızı biraz da olsun dindirebilir. Aspirini kahve ile birlikte aldığınız takdirde daha fazla etki göstereceğini aklınızdan çıkarmayın.

acisiz-agda-yapma-yontemleri-1

Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru sürüp, bezi ters yönde çektiğiniz takdirde tüyleriniz bir kerede temizlenecek; defalarca aynı yere ağda uygulamanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca bu yöntem en acısız ağda sürüp bez çekme şeklidir.

Kahvaltılık tarifler kategorimizde bulacağınız çeşitli lezzetler için bu linki tıklamanız yeterlidir. Dostlarınızla sitemizin web adresini de paylaştığınızda onların da birçok konuda bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

agda-yonemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ