Adet Sancılarından Kurtaran Karışım

Adet Sancılarından Kurtaran Karışım

Kadınların her ay düzenli ritüeli olan adet dönemleri kimi kadınlar için ağrılı ve sancılı geçebiliyor. Adet sancıları sebebi ile günlük işler aksayabiliyor. Çalışan kadınlar için iş günü zor geçebiliyor. Ve bu süreç âdetin ilk bir iki günü devam ettiği için kadınlar açısında çok zor geçiyor. Adet sancılarından kurtaran karışım çeşitleri ile evinizde bitkileri kullanarak adet sancılarınızdan kurtulmanız mümkün. Kimi zaman adet sancıları çok şiddetli olduğu için kadınlar hekime müracaat edebilir ve ilaç tedavisi ile sancılarından kurtulabilirler. Kimi zaman da adet sancılarından kurtulmak için vücudu sıcak tutmak ve bitkisel karışımlar kullanmak yeterli olabiliyor.

Adet sancıları her ay şiddetli oluyorsa mutlaka hekime gidilmeli ve kontroller yapılmalıdır. Vücuttaki hormon dengelerinin değişmesi sebebi ile hafif halsizlik ve hafif kasık ve bel ağrıları olmasını hekimler normal olarak nitelendirebiliyorlar. Fakat sancılar çok şiddetli ve dayanılmaz durumda ise bu sancılar her ay tekrarlanıyor ise ilaç tedavisi uygulanması gerekebilir. Hafif ve kısa süreli adet sancıları için adet sancılarından kurtaran karışım tariflerini uygulamanız sancılarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

blank

Adet Sancıları İçin Bitkisel Karışımlar

Karışık bitkisel çay: Civanperçemi, çobançantası, kekikten oluşmaktadır. Bu bitkileri bir demlik içine koyarak içine çok kaynar olmayan suyu ilave ediyoruz ve bir iki dakika demlenmesi için bekletiyoruz. Ardından çok sıcak olmayacak durumda iken tüketiyoruz. Adet sancılarından kurtaran karışım çeşidini gün içerisinde bir iki defa tüketmekte bir sakınca olmayacaktır.

Soğan suyu kürü: Bir orta boy soyanı dörde bölüyoruz ve bir litre suyun içinde üç dört dakika kaynatıyoruz. Bu karışım gün içinde birkaç kez tüketildiğinde adet sancılarına çözüm olacaktır. Soğan suyu kürünü adet döneminiz boyunca her gün tüketebilirsiniz. Soğan suyu kürünü hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu soğanı metal bıçak ile kesmemektir.

Tüm sağlık haberleri için sitemizi takip ediniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ