Adet Söktürücü Tarifleri

Kadınların her ay yaşadığı sancılı bir dönem olan adet döneminin daha rahat geçmesi için adet söktürücü tariflerini derledik.

Ergenlik dönemi ile birlikte kadınlarda adet dönemi başlar. Adet olmak kadınlığa geçiş dönemlerinden biridir. Menopoz dönemine kadar süren adet döngüsü her ay düzenli olarak yaşanır. Her ay yaşanmadığında hormonsal veya yumurtalık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Çoğu zaman düzenli adet döngüsü yaşansa bile normal düzeyde kan ile atılması gerekenler atılamaz. bu gibi durumlarda adet söktürücü doğal tarifler kullanılabilir. Adet söktürücü doğal tarifler ile hem sancılar azaltılır hem de atılması gerekenlerin daha rahat atılması sağlanır. Ayrıca çoğu kadında adet ile birlikte yaşanan bağırsak sorunları da adet söktürücüler sayesinde normale dönebilmektedir. Aşağıda yer alan adet söktürücü tariflerini herhangi bir yumurtalık veya hormonsal hastalığınız var ise uzmanına sormadan denemeyiniz.

Adet Söktürücü Tarifleri

  • Doğal çaylar çoğu kadın tarafından en fazla kullanılan adet söktürücülerdir. Adet döneminize bir iki gün kala rahatlatıcı özel gün çaylarını tüketebilirsiniz. Özellikle anason çayı adet dönemlerinden sancıyı alan ve rahatlatan bir çay türüdür.
  • Maydanozu kaynatıp suyunu içebilirsiniz. Maydanoz içerisinde bulunan uçucu yağlar adet söktürmede oldukça etkilidir.
  • Soğan suyu da kadınlar arasında sıkça kullanılan bir tariftir. soğanları kaynatıp suyunu adet dönemine bir kaç gün kala içebilirsiniz.  Mide sorunlarınız veya soğan kokusuna karşı hassasiyetiniz var ise bu tarifi denememenizi öneririz.
  • Son olarak etkili bir adet söktürücü olan kekik çayını deneyebilirsiniz. Çay demler gibi suyu kaynatıp içerisine taze kekik atın. Demlendikten sonra tüketin. adet dönemiz daha rahat geçecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ