Canım Anne

Afrika Menekşesi Nasıl Bakılır? Afrika Menekşesi Bakımı

Afrika Menekşesi Nasıl Bakılır? Afrika Menekşesi Bakımı

Çiçekler arasında en çok Afrika menekşesini seviyorsunuz fakat çiçeğinize isteğiniz görüntüyü kazandıramıyorsunuz hatta kuruyup gidiyor mu? Afrika menekşesi bakımı hakkında merek ettiğiniz tüm bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Canimanne.com sitesi olarak pek çok konuda binlerce içeriği yıllardır takipçilerimizle paylaşmaktayız. Diğer sayfalarımızı da ziyaret ederek bunlara ulaşabilirsiniz. Çiçeklerin Tozu Nasıl Alınır? Evde Çiçek Bakımı konulu yazımızın bunlardan sadece biri olduğunu belirtmek isteriz. Canimanne.com sosyal medya hesaplarımızdaki ve Canımanne YouTube kanalımızdaki tüm paylaşımlarımız binlerce kişinin ilgi odağında olmaya devam ediyor. Siz de abone olup takip ederek bu paylaşımlardan yararlanabilirsiniz.

Afrika Menekşesi Bakımı

Afrika Menekşesi Bakımı Püf Noktaları     

  • Derin saksılar tercih etmemeli menekşelerinizi yayvan bir saksıya dikmelisiniz. Aldığı fazla su ile menekşelerin çürümemesi için altında delik olan saksıları tercih etmelisiniz.
  • Afrika menekşesi bakımı yaptığınızda bahçe toprağı kullanmamalısınız. Nem tutan, hafif olan ve köklere oksijen sağlayan bir toprak kullanmalısınız. Toprak içerisinde torf, ponza ve vermikülit olmalıdır.
  • Doğrudan güneş ışığı alırsa yaprakları yanabilir. Dolaylı olarak süzülen bir ışık alan bir yere koymalısınız.
  • Klorsuz suyla sulamalı ve sulama işlemini alt taraftan yapmalısınız. Kış aylarında seyrek yaz aylarında ise daha sık sulamalısınız. Haşlanmış yumurtanın suyuyla sulamanız çiçeğinizin verimini artıracaktır.
  • Çiçek açma dönemindeki menekşelerinize fosfor bakımından zengin gübreler kullanmanız Afrika menekşesi bakımı için oldukça önemlidir.
  • Hassas yapıda olan menekşeleriniz nemli bir ortam sever ve çok sıcaktan da çok soğuktan da hoşlanmazlar.
Afrika Menekşesi Nasıl Çoğaltılır

Afrika Menekşesi Nasıl Çoğaltılır?

Menekşelerinizi çoğaltmak istiyorsanız dış kısmında bulunan bir yaprağı dalıyla beraber alarak suyun içerisinde saçaklandırabilirsiniz. Bu yöntemi yaz aylarında yaparsanız daha çok verim alırsınız.

Afrika menekşesi bakımı ile ilgili önerilerimizi hassasiyetle uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece sizin de evlerinizde, balkonlarınızda ve bahçelerinizde muhteşem görünümleriyle renk renk Afrika menekşeleriniz olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ