Canım Anne

Çiçeklerin Tozu Nasıl Alınır? Evde Çiçek Bakımı

Çiçeklerin Tozu Nasıl Alınır? Evde Çiçek Bakımı

Evde çiçek bakımı ile ilgilenen takipçilerimiz bilirler ki, canimanne.com sayfalarında çiçeklerle ilgili pek çok püf noktası yer alır. Bunlardan biri olan Maden Suyu ile Çiçek Sulama Yararlı mı? Konulu yazımız pek çok kişi tarafından okundu. Bugünkü yazımızda çiçeklerin tozu nasıl alınır konusuna değineceğiz. Evlerimizde gözümüz gibi baktığımız çiçeklerimizi incitmeden nasıl temizleriz, tozlanan çiçekler nasıl temizlenir gibi sorularınızın cevapları yazımızın devamındadır. Bizi Canımanne YouTube kanalımızdan ve canimanne sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Evde Çiçek Bakımı

Çiçeklerin Tozu Nasıl Alınır?

Çiçeklerimizin üzerinde zamanla biriken tozlar evdekiler için alerjik durumlara yol açabileceği gibi çiçekler için de zararlıdır. Ancak çoğumuz çiçeklerin zarar görmesinden, incinmesinden korkar ev tozunu nasıl alacağımızı bilemeyiz. Çiçeklerin tozu nasıl alınır diye soranlar için bu işlemin nasıl kolaylıkla yapılacağını sizler için detaylı olarak açıklıyoruz. Evde çiçek bakımı püf noktaları niteliğindeki bu bilgiler çok işinize yarayacak. İşte tozlanan çiçekleri temizlemeniz için gerekli ipuçları…

Çiçeklerin Tozu Nasıl Alınır

Evde Çiçek Bakımı Püf Noktalar

Evde çiçek bakımı hem zevkli, hem de zahmetlidir. Çiçeklere emek verenler bilirler ki, onları fiziki olarak bakmanın yanında manevi olarak da bir bağ kurmak gerekir. Peki, çiçeklerin tozu nasıl alınır?

  • Çiçeklerin tozunu almak için sapı uzun püsküllü temizleyicilerden yardım alabilirsiniz. Eğer ortalık toz olması diyorsanız çiçeklerinizi balkona ya da bahçeye çıkartarak bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Özellikle büyük yapraklı çiçeklerinizi bir sprey şişesine koyacağınız suyu çiçeğin yapraklarına püskürterek daha sonra mikrofiber bir bezle silebilirsiniz.
  • Deniz süngeri ile çiçek temizliği yapılabilir. Süngeri nemli hale getirin ve çiçeklerinizin yapraklarını yavaşça silin.
  • Evde çiçek bakımı ve temizliği için bir parça pamuk kullanabilirsiniz. Pamuğu biraz ıslatın ve içeklerinizi masaj yapar gibi silin. Bu işlem çiçeklerinize zarar vermeyeceği gibi tozlarını almanızı da sağlar.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ