Canım Anne

Maden Suyu ile Çiçek Sulama Yararlı mı?

Maden Suyu ile Çiçek Sulama Yararlı mı?

Maden suyu ile çiçek sulama yararlı mı sorusu son zamanlarda evde bitki yetiştirenler tarafından merak ediliyor. Toprağın kimyasal dengesini sağladığı bilinen maden suyu bitkiler için de yararlıdır. İnsanların nasıl vitamine ve minerallere ihtiyacı varsa çiçeklerinde vardır. Maden suyuyla çiçek sulama nasıl yapılır? Maden suyunun çiçeklere faydaları nelerdir? Merak ettiğiniz çiçek sulama teknikleri yazının devamında… Ayrıca Bitki Köklendirme Nasıl Yapılır? Çiçek Köklendirme konulu yazımızı da okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Maden Suyu ile Çiçek Sulama

Maden Suyu ile Çiçek Sulama Neye Yarar?

Maden suyu ile çiçek sulama neye yarar? Bilindiği gibi maden suyunun içinde bol miktarda protein, vitamin ve mineral vardır. Uzmanlar günde 1 şişe maden suyu tüketmenin insan sağlığına yararlı olduğunu söylüyorlar. Dolayısıyla çiçeklere maden suyu döküldüğünde de içeriğinden yararlanmış, içindeki protein, mineral ve vitaminleri almış oluyorlar. Maden suyu çiçeğe nasıl dökülmeli, maden suyu ile toprak nasıl sulanır gibi sorular da sıkça soruluyor. Çiçekleri sularken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte tüm bu sorularınızın cevapları… Ayrıca yazının sonundaki videodan da yararlanabilirsiniz.

Soda ile Çiçek Sulama

Maden Suyu ile Çiçek Sulama Nasıl Yapılır?

Maden suyu ile çiçek sulama için detaylar aşağıdadır.

  • İlk yol toprağın yıkanmasıyla başlar. Bunun için temiz içme suyu kullanılır. Saksıya içme suyu dökülür. Su saksının altındaki tabakta kalmamalı, iyice emmelidir. Daha sonra azar azar maden suyu dökülür.
  • Toprak iyice kuruduktan sonra çiçeğe maden suyu ile çiçek sulama yapılır. Saksı kenarlarından sulanmaya başlanır. Yavaş yavaş dökülen maden suyu merkeze kadar daireler çizerek ulaştırılır. Bu sayede besinli su, çiçeğin köklerine ulaşır. Bu işlemde alt tabakta çok az su kalabilir.
  • Maden suyu çiçeğe dökülürken dibine kadar ulaştığından emin olunmalıdır.
  • İkinci kez aynı işlemi yapmak için toprağın kuruması beklenmelidir.
  • Maden suyu ile toprak sulama yerine haşlanmış yumurta suyu ile çiçek sulama da yapılabilir.
Çiçek Sulama Püf Noktaları
Çiçek Nasıl Sulanır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ