Canım Anne

Bulaşıcı Hastalıktan Korunma Duası

Bulaşıcı Hastalıktan Korunma Duası

İslamiyet’te Kur’an- Kerim’deki ayetlerden ve Peygamber Efendimizin hadislerinden yola çıkılarak uygulanan bazı uygulamalar günümüze Tıbb-ı Nebevi adıyla ulaşır. Sağlığı tehdit eden bazı hastalıklara karşı uygulanan tedavinin yanı sıra sünnet olarak başvurulan bazı etkili yöntemler de bulunmaktadır. Bulaşıcı hastalıktan korunma duası nedir nasıl okunur yazının devamında yer almaktadır. Bir diğer sayfamız olan Sıkıntıdan Kurtulma Duası – Sıkıntıda Okunacak Dua başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bulaşıcı Hastalıktan Korunma Duası

Bulaşıcı Hastalıktan Korunma Duası Nedir?

Bulaşıcı hastalıktan korunma duası nedir? Nasıl okunur? Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) hadislerinde Allah’ın bazı kullarını imtihan ettiğini bu imtihanın çeşitli şekillerde olabileceğini, önemli olanın isyan etmemek olduğunu, sabreden kullardan olmak gerektiğini sıkça söylerdi. Bu hadislerden biri olan “ Bir Müslümana herhangi bir sıkıntı, musibet, keder, üzüntü, gam, eziyet dokunursa, bir diken batarsa Allah bunu onun günahlarına mutlaka kefaret yapar.” Sözleri din kitaplarında yer almaktadır.

Bu konuda Kur’an-ı Kerim’de de ayet yer almaktadır. Allah, Kur’an’da “Ya eyyuhellezine amenustainu bis sabri ves salat, innallahe meas sabirin” buyuruyor. Bunun anlamı “Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım isteyin. Şüphesiz ki; Allah sabredenlerle beraberdir.” Olarak biliniyor.

Sağlıkla ilgili dara düşülen çeşitli hastalıklarda da her konuda olduğu gibi rehberimiz olan Peygamber Efendimiz bazı tedavi yollarını önerirdi.

Hastalıklar için Dua

Bulaşıcı Hastalıktan Korunma Duası

Bulaşıcı hastalıktan korunma duası nasıl okunur, nedir? Din kitaplarında rivayet edildiğine göre Peygamberimizin kendisine hasta bir zat getirildiğinde şu duaları okurdu. Bu dualar tedaviye desek amacıyla manevi olarak rahatlamak ve Allah’a sığınmak için okunmalıdır.

“Ezbihil-b’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame”

“ Ey insanların Rabbi bu hastalığı gider! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senden gelecek şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki, hiçbir hastalık kalmasın.”

Hastalıktan Korunma Duası
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ