Ağda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon yöntemleri arasında en etkili olanı istisnasız ağdadır. Kıl ve tüyleri kökünden almanızı sağlar. En az iki üç hafta süresince bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü kıllar bu süreye kadar ancak uzayacaktır. Herkes için ağda yapımı ve etkisi bakımından en uygun yoldur. Çene, bıyık, bacak, koltukaltı ve bikini bölgesi dâhil olmak üzere tüm bölgelerde kullanılmaya uygundur.

agda-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler-3

Bikini bölgesindeki tüylerden kurtulmanın geleneksel yollarından biri de hiç şüphesiz ağda yapmaktır. Düzenli olarak uygulandığında kıl köklerini zayıflatarak daha ince çıkmalarını sağlar. Şimdi acısız bir şekilde ağda yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları detaylı bir şekilde inceleyelim.

agda-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler-2

Sizlerle paylaşacaklarımız,  bikini bölgesine nasıl ağda yapılır konusuna açıklık getirecektir. Ağdaya başlaman önce bikini bölgenizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Ağda yapacağınız bölgeye pudra uygulamak tüylerin yumuşaması ve kolay yapışması için etkili bir yöntemdir. Bikini bölgesine ağda yapmak acılı bir işlem olduğundan ağda kağıt veya bezlerinizi küçük tutmaya özen gösterin. Küçük parçalar halinde yapıştırıp çekerseniz işiniz biraz uzar ama acıyı daha az hissedersiniz. Ağdayı ılık olarak uygulamaya dikkat edin, sıcak ağda cildinizin tahriş olmasına ve kızarmasına sebep olacaktır. ağdayı tahta bir spatula yardımıyla sürmenizde fayda var. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru, ince bir tabaka halinde uygularsanız bezi ters yönde yapıştırıp çekmeniz daha kolay olur. Morluk ve kızarıklık oluşmaması için ağdayı mutlaka tüylerin çıkış yönünün tersine, deriyi hafifçe gererek çekin. Sir ağda kullanıyorsanız, ağda bittikten sonra bikini bölgenizi bebe yağı ile temizleyebilirsiniz. Normal ağda kullanımında ise bikini bölgesini ılık su ve sabunla temizleyip ardından bebe yağı sürmeniz cildinizi rahatlatacaktır. Ağda işleminden sonra kesinlikle alkollü bir krem kullanmamalı, güneşe çıkmamalısınız.

agda-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler-1

Bikini bölgesine ağda yapımıyla ilgili pratik bilgiler ana hatlarıyla bunlardır sevgili hanımlar. Takı tasarım sayfamızdaki model ve örneklerimize de bu linkten ulaşabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için harika takılar tasarlayabilirsiniz. Öğrendiklerinizi sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla dostlarınızla paylaşmayı da unutmayın lütfen.

agda-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ