Ağrı Kesicilerin Yerini Alacak 5 Bitkisel Yağ

Ağrı Kesicilerin Yerini Alacak 5 Bitkisel Yağ

Bazen hiç ummadığınız anda, gayet de sağlıklıyken birden bire ağrılarınız oluşabilir. Bacaklarınızda, kaslarınızda, eklemlerinizde, kollarınızda, omuzlarınızda, başınızda, ensenizde ya da daha farklı vücut bölümlerinizde sık sık ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrıları geçirmek için doktora başvurmanıza ve ilaç almanıza gerek kalmayacaktır. Bilmeniz gereken tek şey ağrı kesicilerin yerini alacak 5 bitkisel yağ ve kullanımları hakkında bilgi sahibi olmaktır.

  • Bu yağlardan en etkili olanı, kekik yağıdır. Keki yağı özellikle eklem ve kas ağrıları için kullanılmaktadır. Romatizma tarzı ağrıları için de masaj yaparak kullanılabilir ve ağrıları hafifletmektedir.
  • Ağrı kesicilerin yerini alacak 5 bitkisel yağözlerinden ikincisi ise nane yağıdır. Özellikle de baş ağrıları ve stres sonucunda oluşan ağrıları hafifletmek için kullanılmaktadır. Özellikle de üzüntü, sinir ve benzeri durumların sonucunda oluşan sinirsel ağrılara iyi gelmektedir.
  • Bu yağlardan üçüncüsü ise karanfil yağıdır. Karanfil yağı da dişlerde ve diş etlerinde meydana gelen ağrıların tedavisinde rahatlıklar kullanılabilmektedir. Ağrıları en aza indirmekle kalmaz aynı zamanda ağrıları sonucunda oluşan kokuları da ortadan kaldırır. Ferah bir solunum verir. İltihapların da ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Ağrı Kesici Etkisi Olan Bitkisel Yağlar Bu Kadarla Kalmıyor

  • Ağrı kesicilerin yerini alacak 5 bitkisel yağözlerinden dördüncüsü ise, portakal yağıdır. Kokusu ile ve yumuşak dokulu yapısı ile portakal yağı da, yine romatizma tarzı ağrılara iyi gelmektedir. Ağrıyı hissettiğiniz yere masaj şeklinde uygulayarak ağrıları hafifletebilirsiniz.
  • Beşinci sıradaki yağ ise hiç kuşkusuz lavanta yağıdır. Hoş kokusu ve tonik şeklindeki yapısı ile her alanın ağrısında kullanılabilmektedir. Özellikle de şakakların ağrısında tercih edilmesi gereken en önemli yağ lavanta yağıdır. Kokusuyla dahi bünyeyi rahatlatmaktadır.

 

Diğer sağlık ve güzellik haberlerimiz için canımannem.com u takip etmeye devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ