Ahşap Boyama ile Dekorasyon

Ahşap Boyama ile Dekorasyon

İnsanoğlu çağlar boyunca yaşadığı mekanları düzenlemiş ve güzelleştirmek için birçok çaba sarf etmiştir. Zaman zaman ev dekorasyonu çeşitli trendlere sahne olurken günümüzde ev dekorasyon modası ciddi takip edilir hale gelmiştir. Yılın renkleri ile düzenlenen yatak odaları, çağın stresinden uzaklaşmak için Feng Shui kurallarına göre iyi enerjilerle dolu oturma odası, rengarenk ve cıvıl cıvıl pastel renklerde genç odası, vitraydan camlar gibi çok çeşitli dekorasyon modaları zaman zaman zihinleri meşgul eder oldu. İşe bu dekorasyon modasının son trendi ise ahşap boyalı ürünler ile dekore etmek.

canım anne-37

Ahşabın huzur veren ve zengin görünümü sayesinde özellikle ev dekorasyonunda hanımların vazgeçilmezi oldu. Bu kadar revaçta olan bu ürünler birçok kişinin de ilgi odağı olmayı başardı. Bu sayede ahşap boyama günümüzde özelikle hanımların el becerisini yansıtabildiği ve keyif aldığı bir hobi uğraşı olarak da karşımıza çıkıyor. Birçok hobi kursları ahşap boyama kurslarına ağırlık vererek müfredatında önemli bir yer verdi. Belediyeler çeşitli atölyeler yapmaya başladı. Bu kurs ve atölyelerde  şekil verilmiş ahşap eşya ile ahşap boyaları ve vernik baş rolleri paylaşırken el emeği göz nuru sayesinde ortaya çıkan ürünler paha biçilmez oluyor ve evleri en güzel şekilde süslüyor.

Ahşap boyama yapımı evleri güzelleştirmenin yanı sıra hobi olarak da ciddi tercih edilen ve stresli hayatın içinde insanı rehabilite eden bir uğraş olarak da tercih ediliyor. Hanımlar ahşapla uğraşırken hem kendilerini doğayla içiçe hissediyor hemde aile bütçesine katkı sağlamanın verdiği haklı gururu yaşıyorlar. Zira birçok ahşap boyama ürünü internet üzerinden yada belediyenin ev hanımları için el emeğini pazarladığı çeşitli pazarlarda ve  düzenlenen çeşitli kermeslerde satma imkanı bulabiliyorlar.

canım anne-36
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ