Aile Büyükleri İle Zaman Geçirmenin Çocuktaki Etkileri

Aile Büyükleri İle Zaman Geçirmenin Çocuktaki Etkileri

Bir çocuğun sahip olduğu ilk öğretmeni anne ve babasıdır ilk okulu ise evidir. Hal böyle iken çocuğun aile ile evinde geçirdiği kaliteli zaman hem kişisel gelişimi için hem de geleceği için oldukça önemlidir. Çocuğu eve bağlayan özelliklerin en başında ailenin birbiri ile uyumu ve bu uyumdan oluşan mutluluk gelir. Mutlu büyüyen bir çocuk gelecekte kendinden emin ve ne istediğini bilen bir birey olur. Bu da bizlere çağdaş ve büyümeye açık bir toplum sunar. Ebeveynler olarak hepimiz böyle bir geleceği tabii ki isteriz! Öyleyse çocuğumuza bunu yaşatmak bizim ellerimizde.

Çocuğun kendini evde mutlu hissetmesi için onunla çocuk oyunları oynamalıyız. Hepimiz çocukluğumuzdan beri birçok çocuk oyunu öğrendik ve oynadık. Zamanı geldiğinde bunları çocuklarımıza öğretmek ve bu mutluluğa onları da dâhil etmek bizim görevimiz. Geçmişimize dokunup bu güzel oyunları öğretirken bu oyunları zamanında bizlere öğreten birbirinden kıymetli büyüklerimizi de unutmamalıyız!

canım anne-154

Çocukluk deyince bazılarımız bu konuda ikiye ayrılıyor; Babaanne ile büyüyen çocuklar, anneanne ile büyüyen çocuklar. Siz hangisisiniz bilmiyorum ama ben her ikisinin de şefkatli kollarında büyüme fırsatı edindim. Çocuklarımız da büyükleri ile aynı ortamda büyüyerek onların tecrübelerinden faydalanma fırsatı bulabilirler. Annelerimiz bu esnada bizler için de oldukça faydalı olacaktır. Bizleri büyütürken edindikleri tecrübeleri bizlere aktararak gerek ev düzeninin oturtturulmasında gerekse çocuğumuzun bakımında bizlere sonsuz yardımları dokunacaktır.  Bizleri bugünlere getiren değerli büyüklerimize küçüklerimizin sonsuz saygı duyması gerektiğini hissettirmeli bu güzel değerleri onların da uzun yıllar sürdürmesi gerektiğini anlatmalıyız. 3 nesil hatta imkânımız var ise 4 nesil hep bir arada nice güzel ve aydınlık günlerimiz olsun sevgili okurlar.

canım anne-153

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ