Ailecek Gezilecek 10 Farklı Yer

Ailecek Gezilecek 10 Farklı Yer

1) Çanakkale- Gelibolu

Manevi anlamda da insanı derinden etkileyen bir yerdir. Görülmeye değer güzel yerleri ve tarihi yaşanmışlıkları ile sizleri derinden etkileyeceğinden şüpheniz olmasın.

2) Rize – Ayder yaylası

Havası güzel, insanları doğal, yeşilin bütün tonları var ve bulutlar sanki ayaklarınızın altında… Hiç düşünmeyin ilk fırsatta gezip görüp doğa ile bütünleşin.

3) Nevşehir – Kapadokya

Tarihi olarak büyük izler taşıyan Kapadokya ailecek gezilecek yerler listesinde de yerini alıyor.

4) Kayseri-Erciyes

Kayseri’deki Erciyes Dağı, kış sporu tutkunlarının göz önünde bulunduracağı gezilecek, görülecek, eğlenilecek yerler arasındadır. Tabii giderken kıyafet konusunda tedarikli olmayı unutmayın.

5) İstanbul Gezileri

İstanbul başlı başına her karış toprağı gezilesi bir yerdir. Plajı, kız kalesi, tarihi yerleri, Rumeli Hisarı ve buna benzer birçok görülmeye değer yerler. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, ailenizle her hafta farklı ilçelere ziyaretler yaparak İstanbul’un tarihi dokusuna yakından şahit olabilirsiniz.

6) Denizli-Pamukkale

Pamukkale kaplıcaları, akan suları, karbonat minerallerini, travertenleri ile dünyaca ünlüdür. Ayrıca dünya miras listesinde yer almaktadır.

7) Mardin

Görenlere şiir yazdıracak kentlerinden birisidir. Mimari, etnografik ve tarihi açıdan oldukça zengin olan Mardin insanları ve yemekleri ile de ün salmıştır.

8) Bursa-Uludağ

Yine kış sporu tutkunlarının gideceği bir yer olan Uludağ’ da görülmeye değer yerlerimiz arasındadır.

9) İzmir -Şirince

Şirince turist alanında oldukça zengindir. Maya takvimine göre 2012 yılında kopacak olan kıyamette tek hasar almayacak yer olarak belirlenmiştir.

10) Şanlıurfa – Balıklıgöl

Hz. İbrahim mancınıkla ​yakılmak üzere ateşe atıldığında ateş suya ve odunlar balığa dönüşmüştür. Güzel ve maneviyatı bol, insanları samimi gezilesi bir yer… Gezilecek yerler listenize Şanlıurfa Balıklıgöl’ü de ekleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ