Bebek Hırkası Modelleri

Hamileliğimi anneme müjdelediğim günün ertesinde annemi bir “yumak ve şiş” güruhunun içinde buldum. Abartılı sayıda yün yumakları ve numara numara şişler… “Bu kadar malzeme ne işe yarayacak” sorusunun cevabı netti “bebek hırkası örülecek!”

“İyi de,bu kadar hırkayı ne yapacağız?” dediğimde,annem yılların tecrubesinin verdiği o vakur tavrı ile cevabı geciktirmeden yapıştırdı “Hele bir doğsun, ne yapacağını görürsün!”

O andan itibaren annemin örgü telaşı hiç bitmedi. Konu komşudan, tanıdıklardan itina ile bebek hırkası örnekleri istenmeye başlandı. Bunun yanında internetten en yeni bebek hırkası modelleri bulundu. Ve zaatıma bebek hırkası yapımı ile ilgili tüm ayrıntılar verildi. 9 aylık hamilelik sürecinde annem her ay bir hırka devirirken ben de bebek hırkası yapımı ile ilgili master yapma fırsatına nail oldum. Ama hala o sorunun cevabı muammaydı benim için “bu kadar hırka ne işe yarayacak?”

Doğumla birlikte kafamdaki sorular yavaş yavaş cevap bulmaya başladı. Oğlumun Ocak ayında doğması, babasından aldığı “aşırı terleme” genleriyle birleşince, 9 ay boyunca anlamsızca elimde evirip çevirdiğim hırkalar yavaş yavaş benim için anlam kazanmaya başladı.

Filhakika ,o renk renk , model model hırkalar benim için hayat kurtarıcı birer materyale dönüştü. Uyku sonrasında, markete inerken, yürüyüşe çıkarken en büyük kurtarıcımız o hırkalar oldu.

Fazlalığıyla gözümü korkutan hırkalar zaman içinde sayıca yetersiz kalmaya başladı. Bu yüzdendir ki;  buradan sizlere en yeni bebek hırkası modelleri ve bebek hırkası yapımı tarifleriyle bir nebze olsun yardımcı olmak istedik.

Ve küçük bir tavsiye; “bol bol hırka örün”. Emin olun o hırkalar kurtarıcınız olacak. Hazır ürünleri de tercih edebilirsiniz, tabi istediğiniz renklerde ve modellerde ördüğünüz hırkaları gururla çocuğunuza giydirmek sizin için bir anlam taşımıyorsa. Örneğin ben, sokakta hırka modellerimize övgüler yağdıran hiç kimse ile “bu hırkaları annemin ördüğü” sırrını paylaşmadım :) Hatta annemden aldığım hızlandırılmış bebek hırkası yapımı eğitiminin alt yapısına dayanarak pek çok kişiye tarif bile verdim :)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ