Ameliyata Girerken Okunacak Dualar!

Duaların manevi gücünden fayda gördüğümüz bir gerçektir. Müslümanlar olarak her durumda dua okumak, dualarla Allah’a sığınmak ve yardım istemek en önemli alışkanlıklarımızdandır. Ameliyata girerken okunacak dualar da bunlar arasındadır. Ameliyata giren için dua aramaları sıkça yapılır. Bu nedenle bugünkü yazımızı bu konuya ayırdık. Sitemizde ayrıca Günlük Güzel Dualar gibi çeşitli durumlar için okunacak duaların yer aldığı içerikler de bulunmaktadır. Onları da incelemenizi ve dualara sığınarak Allah’tan yardım istemenizi öneririz.

ameliyata-girerken-okunacak-dualar
Ameliyata Girerken Okunacak Dualar

Ameliyata Giren İçin Dua Okumak!

Ameliyatlar basit ya da zor olması önemli olmaksızın zorlu süreçlerdir. Ameliyat olacak kişilere hangi duaların okunacağı yazımızın devamındadır. Hasta ziyaretlerine gidenlerin de okuyabileceği ameliyata girerken okunacak dualar şifa içindir. Ameliyat olan kişinin sağlıkla çıkması, ameliyatında bir sorun çıkmaması için okunan ameliyata giren için dua Allah’a bu konuda yakarış ve yardım istemedir. Bu dualardan bazılarına yazının devamında Arapça ve Türkçe olarak yer verilmiştir. Siz de ameliyata kendiniz girecekseniz ya da bir yakınınız girecekse bu duaları okuyabilir, manevi olarak rahatlayabilirsiniz.

ameliyata-girerken-okunacak-dualar
Ameliyata Giren için Dua

Ameliyata Girerken Okunacak Dualar Hangileri?

Ameliyata girerken okunacak dualar pek çok kişi tarafından merak edilir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) tarafından hastalara okunan bu dualar hadis kitaplarında  da yer bulur. İşte ameliyata giren için dua araştırmalarınıza cevap olan hastalara etkili dualar

  • “Es’elü’llâhe’l-azîm. Rabbe’l-arşi’l-azîm en yeşfiyeke.”

(Arş-ı Azimin Rabbi olan Allahü Azimüşşan’dan sana şifa ihsann etmesini temenni ederim.)

  • “Allahümme Rabbenâ. Ezhibi’l-be’se, işfi, ente’ş-şâfi. Lâ şifâen illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen.” 

(Allah’ım sen hepimizin ve bütün insanların Rabbisin. Bu hastanın acısını gider. Şifa ihsan eyle. Şifayı verecek olan sensin. Senden başka şifa yaratan yoktur. Ancak senin şifan vardır. Bu hasta kuluna da hastalığından hiçbir eser kalmayacak şekilde şifalar ihsan et.)

ameliyata-girerken-okunacak-dualar
Hastaya Okunacak Dualar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ