Canım Anne

Amigurumi Bebek Yapımı

Amigurumi Bebek Yapımı

  Amigurumi bir diğer ismiyle el örgüsü, el işi ile oyuncak yapımıdır. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış bir oyuncak hazır alınan bir oyuncaktan çok daha fazla kıymetli ve değerlidir. Aslında örgüden, el işinden oyuncak yapımı yeni bir akım değildir. Eskiden beridir var olan, günümüze kadar gelmiş olan tekniklerden biridir. Ancak diğer örgüler kadar yaygın olarak yapılmadığı için fazla gelişme gösterememiştir. Günümüzde amigurumi oyuncak yapımı yeniden canlanmış birçok farklı model ve çeşit ortaya çıkmıştır.

amigurumi-bebek-yapimi-5

  Amigurumi oyuncak yapımı aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. El becerisi olan her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Sizde çocuğunuza kendi el emeğiniz ile yapılmış bir bebek hediye etmek istemez misiniz? bence bu harika bir fikir.

amigurumi-bebek-yapimi-4

Amigurumi oyuncak bebek modelleri çok fazla çeşitlilik içermektedir. El emeği, el örgüsü ile yapılmış bebekler, örgü eşekler, köpekler, çizgi film kahramanları gibi birçok farklı oyuncak tasarlanmış ve tasarlanmaya devam etmektedir. Sizde örneklerden yararlanabileceğiniz gibi aynı zamanda örneklere farklı ekler katarak kendinizde farklı bir model oluşturabilirsiniz.

amigurumi-bebek-yapimi-3

  Amigurumi oyuncaklarının başında elbette ki el örgüsü bebekler gelmektedir. Büyük bir incelikle ve emekle örülen, yapılan bebekler aslında gözüktüğü kadar zor bir yapıma sahip değildir. Örgü bebek yapımı için öncelikle tığ ve ten rengi ipe ihtiyacınız olacaktır. Tığ işi sık örgüyü kullanarak bebeğiniz bedenin parçalarını örmeye başlayabilirsiniz. İstediğiniz parçadan örmeye başlayabilirsiniz ancak öncelikle kafa yapılarak başlanması daha doğru bir tercih olacaktır.

amigurumi-bebek-yapimi-1

Kafa, burun, gövde, el kol, ayak bacak ve yüz ifadesi yapımı olarak farklı parçalarda yapılıp birleştirilmektedir. Bunları sırasıyla sık tığ örgüsü ile yaparak daha sonra birleştiriniz. En son ise yüz ifadesini yapabilmek için bir çift amigurumi gözlerinden almanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Kaş, kirpik ve ağız kısmını naylon iplerle işleyerek modelimizi tamamlıyoruz. Daha sonra ise bebeğiniz için renkli kıyafetler dikebilirsiniz.

amigurumi-bebek-yapimi-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi