Amigurumi Karavan Yapımı

El emeği ürünlere verilen değerin artmasıyla beraber amigurumi oyuncaklarına verilen değer de yeniden artmıştır. El örgüsü oyuncakların günümüzdeki adı olan amigurumi yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Birçok farklı modeli ve çeşidi mevcuttur. Örgüden yapılan bebekler, hayvanlar, çizgi film kahramanlarının yanı sıra karavan yapımı gibi daha enteresan modelleri de vardır. Örgü ucu bucağı olmayan bir alandır. İstediğiniz modeldeki oyuncağı amigurumi yöntemi ile örgüden rahatlıkla yapabilirsiniz. El becerisi olan ve tığ işi örgüyü seven bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

amigurumi-karavan-yapimi-4

Sizde çocuklarınıza kendi el emeğiniz ile yapılmış bir oyuncak hediye etmek istemez misiniz? Elbette ki el emeği ile yapılmış oyuncaklar, hazır alınan oyuncaklardan çok daha fazla değerlidir.

amigurumi-karavan-yapimi-3

Amigurumi oyuncak modellerinden biri de örgüden karavan yapımı modelidir. Öncelikle yapımına başlamadan önce gerekli malzemeleri temin etmeniz iyi olacaktır. Krem renkli pamuklu iplik, mavi veya karavan yapabilmeniz için renkli bir iplik, detayları yapabilmek için siyah ve gümüş renkli iplik, tığ, siyah boncuk ve elyaf bu malzemeleri alarak işinize başlayabilirsiniz. Eğer iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız aldığınız ipin kalitesine dikkate etmelisiniz. Kaliteli iplerle örülen modellerden daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

amigurumi-karavan-yapimi-1

Malzemelerinizi aldığınıza göre artık amigurumi karavan yapımı için hazırsınız demektir. Öncelikle almış olduğunuz krem ve mavi renk ipleri kullanarak sık tığ işi örgü ile karavanınızın gövdesini örünüz. Daha sonra ise karavanınızın kapı ve pencerelerini yapmak için mavi renkli ipi kullanarak sık tığ işi örgüsü ile örüp daha sonra karavanınıza dikiniz,ekleyiniz.

amigurumi-karavan-yapimi-2

Daha sonra karavanınızın tekerlerini yapmak için siyah ipliği kullanarak teker formu verip, karavan ekleyiniz. En son ise gümüş renkli ipi kullanarak incir çekip arabanın tüm çevresine ördüğünüz zinciri dikiniz. Ve artık karavanınız hazır demektir.

amigurumi-karavan-yapimi-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ