Amigurumi Kuzucuk Yapımı

 

  Amigurumi bilinen manası ile örgüden oyuncak yapımıdır. Eskiden buyana örgüden oyuncak yapımı var olsa da fazla gelişme kaydedememiştir. Diğer örgüler kadar ilgi göremeyen amigurumi örgülerine verilen değer günümüzde artış göstermektedir. Hazır oyuncakların kimyasal içermesi anneleri, örgüden oyuncak yapımına yönlendirmiştir. Organik, anti bakteriyel iplerle örülen bin bir çeşit amigurumi oyuncağı mevcuttur. Elbette ki el örgüsü ile yapılan oyuncaklar hazır alınan oyuncaklardan çok daha fazla değerlidir ve sağlıklıdır.

amigurumi-kuzucuk-yapimi-5

REKLAM ALANI

Amigurumi oyuncak modelleri arasında yer alan modellerden biri de örgüden kuzucuk yapımıdır. Çocukların fazlasıyla hoşuna gidecek olan bu modeli örmek aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. El becerisi olan tığ kullanmayı bilen tüm bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

amigurumi-kuzucuk-yapimi-4

Örgüden kuzucuk yapımı için öncelikle gerekli olan malzemeleri almanız da fayda var. Oyuncak yapımı için öncelikle boncuk elyaf, kalın ve yumuşak ip, bakış ipi, iğne ve süsleme malzemeleri yeterli olacaktır. Amigurumi oyuncakları yapmak hem keyifli hem de zevklidir.

amigurumi-kuzucuk-yapimi-3

Malzemelerinizi hazırladıktan sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz. Örgüden kuzcuğunuzu yapabilmek için öncelikle vücudunun parçalarını ayrı ayrı örmeniz gerekmektedir. Kafa, kollar, bacaklar, kulaklar ve gövde yapımını sırayla sık tığ işi örgü ile yapınız.

amigurumi-kuzucuk-yapimi-2

Ancak kuzunuzun daha sevimli görünebilmesi için kafasını ve gövdesini beyaz iplerle örerek yün görünümü vermeniz daha iyi olacaktır. Yüz, kol, bacak kısımlarını açık gri renkle örebilirsiniz. Daha sonra yaptığınız parçaların içini, kulak hariç boncuk elyaf ile doldurarak iğne ile birbirine sabitleyip kuzunuzun bedenini oluşturunuz. Kaba taslak yaptıktan sonra yüz hatları için amigurumi gözlerini ekleyiniz. Ağız ve burun kısmını nakış ipliği ile işleyiniz. Daha sonra ise kafa kısmına kulaklarını ekleyiniz. Kuzunuzu farklı süsleme malzemeleri kullanarak daha renkli ve sevimli hale getirebilirsiniz.

amigurumi-kuzucuk-yapimi-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ