Amigurumi Örümcek Adam Yapımı

   El örgüsü ürünlere verilen değerin artmasıyla beraber el örgüsü oyuncak modellerinde de artış gözlenmektedir. Sizde çocuğunuz için birbirinden şık amigurumi oyuncakları yapabilirsiniz. Birbirinden sevimli oyuncak çeşitleri içinden seçtiğiniz modelleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Amigurumi yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Sizde çocuğunuz için el emeğiniz ile örülmüş, örgü bir oyuncak yapmak istemez misiniz? Çocuğunuz için örebileceğiniz gibi sevdiğiniz biri için örüp hediye de edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış hediyeler, hazır alınanlardan çok daha fazla kıymetlidir.

amigurumi-orumcek-adam-yapimi-5

  Amigurumi yöntemi ile yapılan birçok farklı oyuncak modeli mevcuttur. Oyuncak örgü hayvanlardan çizgi kahramanlara, örgü bebeklere kadar birçok farklı modeli mevcuttur. Eğer amigurumi oyuncak yapımından iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız kaliteli ipleri tercih etmenizi öneririz. Sizde çocuğunuz için birbirinden sevimli modeller arasından dilediğinizi seçip örmeye başlayabilirsiniz.

amigurumi-orumcek-adam-yapimi-4

   Amigurumi oyuncak örümcek adam yapımı en çok tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle de erkek çocukların bayıldığı bu modelin örmesi de gözüktüğü kadar zor değildir. Kullanacağınız olan malzemeler mavi, kırmızı, siyah ve beyaz kalın pamuklu iplik, iğne, makas, tığ ve boncuk elyaf bu model için yeterli olacak malzemelerdir.

amigurumi-orumcek-adam-yapimi-3

Örümcek adamı yapmaya öncelikle vücut parçalarını örerek başlayınız. Kafa, kollar ve eller, ayaklar ve bacaklar, gövdeyi ayrı ayrı kırmızı ve mavi renkli ipi kullanarak sık tığ işi örgü ile örünüz.

amigurumi-orumcek-adam-yapimi-2

Daha sonra ise ördüğünüz parçaların içini boncuk elyaf ile doldurup birleştiriniz. Daha sonra ise örümcek adam formu verebilmek için siyah renk iplik ile vücuduna örümcek deseni işleyiniz. Gözlerini yapabilmek için beyaz iplikten göz örüp yüzüne dikiniz. Artık örümcek adamınız çocuğunuzun oynaması ve mutlu olması için hazırdır.

amigurumi-orumcek-adam-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ