Amigurumi Oyuncak Zürafa Yapımı

  Amigurumi eskiden beridir var olan örgü tekniklerinden biridir. Amigurumi bir diğer ismi ile örgüden oyuncak yapımıdır. Eskiden de yapılsa da yaygınlaşması biraz zaman almıştır. Diğer örgüler gibi fazla kullanılmadığı ve yapılmadığı için biraz geri kalsa da günümüzde amigurumi ile yapılan çok şık ve sevimli oyuncak modelleri vardır.

amigurumi-oyuncak-zurafa-5

Amigurumi yapımı oldukça zevkli ve eğlencelidir. Tığ işi bilen bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Amigurumi oyuncaklarından biri de örgüden yapılan zürafalardır. Çocukların çok hoşuna giden bu modeli yapmak aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. El becerisi olan bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

REKLAM ALANI

amigurumi-oyuncak-zurafa-4

  Amigurumi zürafa yapımı için öncelikle gerekli olan malzemeleri hazırlamanız iyi olacaktır. Kalın ve yumuşak dokulu ip, tığ, nakış ipliği, iğne, doldurmak için boncuk elyaf ve süsleme malzemeleri sizin için yeterli olacaktır. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra istediğiniz bir rengi seçerek zürafa örmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle vücut parçalarını tek tek örerek işe başlamalısınız.

amigurumi-oyuncak-zurafa-3

Kafa, kol ve eller, bacak ve ayaklar, kulaklar ayrı ayrı sık tığ işi örgü ile örülmelidir. Daha sonra ise bu parçaları iğne ile birleştiriniz. Yüz hatlarını ortaya çıkarmak için biraz çalışmanız gerekir. Bunun için amigurumi gözleri kafanın gerekli olan yerine dikiniz. Daha sonra ise kaşlarını nakış ipliği ile yapınız. Tabi kafa kısmına zürafanın kulaklarını ve boynuzlarını da eklemeyi unutmayınız. Daha sonra ise zürafanızın daha şık görünmesini, daha sevimli görünmesini istiyorsanız kıyafet örerek üzerine giydirebilir veya ekleyebilirsiniz.

amigurumi-oyuncak-zurafa-2

Birbirinden şık oyuncak amigurumi yapımı için sitemizdeki görselleri takip edebilirsiniz. Birbirinden şık ve sevimli modeller arasından dilediğinizi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Sizde çocuğunuz için kendi el emeğiniz ile yapılmış oyuncak tasarlayıp yapabilirsiniz. Hiç şüphesiz ki emek verilerek yapılan bir oyuncak hazır alınan bir oyuncaktan çok daha fazla değerlidir.

amigurumi-oyuncak-zurafa-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ